Scartait La Accelerare In Viteza 3, 4,5, Zgomote Si Zdranganeli

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartait La Accelerare In Viteza 3, 4,5, Zgomote Si Zdranganeli

    Salutare tuturor! Dupa zgomotele din usi (zdranganeli), sau al geamurilor (cu toate ca sunt inchise) a aparut un nou zgomot. Un fel de scartait al geamului, care vine de undeva ca din habitaclu, de sub volan. La acceleratie pe loc sau in vitezele 1,2 nu se aude, dar cum sunt in viteza 3, undeva pe la 50-60km/h se aude un scartait. Daca nu mai accelerez la viteza aceea nu se mai aude, daca decelerez un mm si apoi accelerez iar se aude din nou. Undeva spre finalul cursei pedalei, nu se mai aude zgomotul acela. Mentionez ca ci in treapta 4 si 5 se aude, dar nu asa de mult. De la ce poate fi?! Ma scoate din sarite!!!
    Si ca sa nu uit, de zdranganelile usilor si scartaitul geamurilor, cum pot scapa?

  • #2
    si eu am avut problema cu scartaitul geamurilor, mai ales pe drum denivelat. cand am facut isonorizarea usilor, am gresat cu simt de raspundere mecanismul geamurilor, inclusiv suportul acela alb de care este prins geamul, pentru ca de acolo am impresia ca se aude acel scartait. si verifica daca este strans bine surubul care prinde geamul de acel suport alb.
    bafta si anunta-ne cum ai rezolvat!
    Stock is boring...
    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

    Comment


    • #3
      Da loganurile astea cand au un pic de uzura pe la bucsaraie, telescoape de unde nu scartaie si trancane).

      Comment


      • #4
        Daca tot desfac usile, ma gandeam sa le dau cu vaselina in partea de jos, pe acolo unde se scurge apa pentru ca am vazut la unele loganuri, decuparile acelea de scurgere ruginite, facute praf. Ce vaselina este buna pentru operatiune caci am inteles ca unele vaseline mai mult pot dauna decat ajuta? Am vazut cu silicon, cu molibden, cu litiu... cu toate elementele Pamantului. Ce recomandati?

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google