Problemaaa Bricheta Logann

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problemaaa Bricheta Logann

    salut , mi.am cumparat de 2 zile un modulator fm si cand il conectez si ii pun contactu nu mergee... oare dc ? am incercat la o alta masina modulatorul si la aceea merge... am citit pe forum alta postare si zice ca s.ar putea sa fie siguranta arsa .. dar bricheta merge .... se incalzeste .. multumesc . astept raspuns

  • #2
    Nu face contact corect; incerca sa ridici un pic clema din subsolul soclului brichetei(atentie sa nu faci scurt)
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Exista un contact imperfect intre modulator si bricheta. Daca bricheta iti merge este de vina modulatorul, sunt destul de proaste, mai simplu dupa ce il bagi in locul bricetei incearca sa il invarti un pic spre stanga sau spre dreapta pana iti face contact.

      Comment


      • #4
        .....

        poi am incercat sa o invart dar tot degeaba... am incercat s pe alte masini si a mers .... ..sa fie oare siguranta ?

        Comment


        • #5
          N-are cum sa fie siguranta atata vreme cat spui ca bricheta merge.

          L.E. Si daca ai fi baiat destept, n-ai lua in seama toate parerile "neavizatilor" si ai verifica singurel daca siguranta este arsa.
          Last edited by vitriol; 31 August 2012, 16:35.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            doicutbogdan vezi in ,,,fundul,,,soclului de bricheta sa nu fie rugina/jeg,scoti o borna de la baterie si cureti cu o surubelnita rugina

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google