Problema Plafoniera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Plafoniera

    Am montat acum ceva timp (aproximativ un an) modul cu 3 leduri albe in locul becului din plafoniera. Acum o saptamana am observat ca desi selectorul plafonierei ramane pe pozitia din mijloc (lumineaza doar cand e una din usi deschisa), dupa inchiderea usilor ledurile se sting progresiv, dar nu complet; raman foarte putin aprinse.
    Am verificat cu un aparat de masura tensiunea pe modul si am gasit 7V.
    Am verificat toti senzorii usilor, plus portbagaj, la actionare toti comanda stingerea plafonierei pana la acelasi nivel.

    Dati-mi o idee, ce as putea sa mai verific ?
    In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

  • #2
    Din cate am citit pe forum,asa ceva e normal

    Comment


    • #3
      unde ai citit ? eu nu am gasit mare lucru despre treaba asta pe forum
      In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

      Comment


      • #4
        e normal pentru modulul ala al tau, nu-ti fa griji

        Comment


        • #5
          sa fie ledurile pe duca ? lumineaza la fel de puternic, nu si-au schimbat temperatura de culoare ...
          si totusi, de unde 7v ??? minusul ce da efect de stingere treptata nu trebuia sa fie in aer, decuplat ?
          stiu ca are consum foarte mic modulul, mai ales cand abia se aprinde, dar ramane totusi 30 min asa, pana intrerupe uch-ul tensiunea. As putea sa micsorez timpul asta, cu DDT-ul, dar nu as face decat sa ocolesc problema.

          despre modulul asta e vb : http://i642.photobucket.com/albums/u...z/DSC02814.jpg
          Last edited by razv.an; 12 September 2012, 23:36.
          In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

          Comment


          • #6
            eu am de vreo 2 ani led-uri si la fel se manifesta... nici o problema pana acum, nici nu m-am agitat... nu s-a ars niciodata (decat la numar, in spate)
            Casa moara fetilii!

            Comment


            • #7
              Pune o rezistenta de 100 ohmi in serie.
              GL-22-TOF

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google