Cilindru Cablu Acceleratie Blocat In Pedala De Acceleratie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cilindru Cablu Acceleratie Blocat In Pedala De Acceleratie

    Salut,
    Am tot rasfoit pe forum dar nu am gasit nici un nefericit cu aceeasi problema.
    In seara asta am facut o depasire normala fara sa bruschez acceleratia si cu toate astea cablul s-a rupt! Desigur am tras pe dreapta si increzator ca am unul de rezerva am zis sa ma apuc de treaba. Nasol momentul cand am observat ca cilindrul de la capatul cablului de acceleratie este blocat in pedala de acceleratie
    Cred ca am stat 2 ore timp in care l-am depasit demult pe Marius Urzica la contorsionism chinuindu-ma sa scot cumva dracovenia. No chance! Nu vrea si nu vrea chiar daca am batut in el, am tras, m-am rugat, de toate...
    M-am lasat pagubas dar maine cred ca singura varianta e sa scot pedala de acceleratie ca sa am o priza mai buna. Banuiesc ca nu am ce sa stric daca desurubez placa aceea de metal pe care e prinsa?
    A patit cineva si a gasit o rezolvare? Sau tot cu muschii se rezolva?
    Multumesc

  • #2
    Nu strici nimic, ai de desfacut doua piulite + aia ce tine izolatia.
    Cablul de acceleratie iese din furca pedalei daca il ridici in lungul furcii si il impingi spre dreapta (spre consola centrala).
    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

    Comment


    • #3
      Salut Vi_escu,
      Multumesc pentru raspuns.
      Din pacate sufa s-a rupt fix din acel plumb si nu pot sa-l manipulez cum imi explici...
      Oricum cred ca e intepenit pentru ca altfel reuseam sa-l deplasez la cat am batut in el si am tot tras.
      Ma duc acum afara sa-mi mai julesc putin degetele

      Gata, case closed. Am reusit numai dupa ce am dat jos pedala de acceleratie si am scos acel cilindru cu patentul. Din cauza ca se intepenise si nu se misca liber, cablul s-a tot indoit pana s-a rupt.
      Last edited by Ioarre; 28 December 2012, 14:27. Reason: Automerged Doublepost

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google