Problema Cd-player

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Cd-player

    am si eu o problema si din cate vad nu sa mai vorbit despre sau dak da imi cer scuze...in noaptea de revelion ca sa mio faca frumoasa a bagat un prieten un cd peste altul in cd playerul original al masinii(tin sa mentionez k este modelul cu 4 gauri)..cica ar fi dat eject dar nar fi scos cd..dar dece la luat daca era deja unul acolo?si acum cand incerc sa dau eject se invarte in gol..si nu scoate nimic..faza e k imi citeste primu cd dinainte..daca poate cnv sa ma ajute si pe mn.

  • #2
    cred ca numai daca il desfaci o rezolvi...
    mai exact sa il scoti de pe masina si ii scoti protectia metalica si ce mai trebuie ca sa ajungi la cd.uri...
    sigpic

    Comment


    • #3
      si sa ma duc q ea la un service specializat sau merge sa o fac si eu in parcare?

      Comment


      • #4
        daca ai carligele pentru tras cd.playerul afara cred ca o sa te descurci...
        sigpic

        Comment


        • #5
          si dak nam..sa ma duc q ea at nu?

          Comment


          • #6
            ce carlige? Se scoate foarte usor... Apesi pe o parte in lateral si tragi catre tine. Apoi bagi o cheie/surubelnita dreapta si il scoti si in partea cealalta.
            @vrabye: Te rog sa scrii corect!
            MY CLA

            Comment


            • #7
              si intrun service cam cat mar costa ?

              Comment


              • #8
                Pentru asa ceva nu merita service.
                Ia mata 4 cuie de vreo 6-7cm care sa intre in acele gauri, le bagi in gauri si tragi de aparat si te trezesti cu el in mana. Apoi ai vreo 4 suruburi de desfacut si ai ajuns la cd-uri.
                Asta ii treaba in parcare la o tzigara cu tot cu montaj.

                Comment


                • #9
                  ok..multumesc frumos

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by PRESTIGE View Post
                    ce carlige? Se scoate foarte usor... Apesi pe o parte in lateral si tragi catre tine. Apoi bagi o cheie/surubelnita dreapta si il scoti si in partea cealalta.
                    @vrabye: Te rog sa scrii corect!
                    eu stiam de la mine ca nu merge fata carlige, daca merge si fara e si mai bine, asa cum zice si casper dureaza cat fumezi o tigara...deci personal nu.ti recomand service pentru atata lucru, mai bine iti urez spor la treaba!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      multumesc!!

                      Comment


                      • #12
                        vrabye scoti cd-playerul afara .. te duci in casa .. dai capacul de deasupra jos (are 2..3 suruburi) .. in mijloc este locul unde intra CD-urile .. dai si aia jos care in general are 4 suruburi .. si cu o surubelnita si o penseta scoti cu mare grija al 2-lea cd .. simplu.. iti spun pentru ca exact asta am patit si eu de curand .. NUMAI BINE !!
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                        Comment


                        • #13
                          @explood ms ms!

                          Comment


                          • #14
                            l.ai reparat?
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              nu ca nu vrea sa iasa fata aia..si imi e daca fortez sa nu se rupa vreo clema ceva

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google