Cam Prea Multe Probleme Pana La 9000 De Km

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam Prea Multe Probleme Pana La 9000 De Km

    1-curge ulei distributie!
    2-pocnituri,cloncanituri cutie viteza
    3-mai nou suna ciudat motorul,huruit metalic
    4-trepidatii nasoale motor
    5-scartait ventilator ,de trebuie sa dau muzica tare
    6-pt un motor de 75 de cai consuma cam mult in oras,chiar mai mult decat meganul de 115 cai
    Am doar 9000 de km , eu cred ca am facut o alegere ffff proasta pt logan!
    Atat am de zis

  • #2
    Cam ai dreptate... Cam multe probleme... Mai este in garantie ?... Daca da... Fuguta in service pentru remedieri... Bafta si tinene la curent

    Comment


    • #3
      Sa fii nimerit unul cu probleme?..Se mai intampla..

      Comment


      • #4
        Stiti care e culmea, si ma pune pe ganduri!
        Se repeta istoria, si anume ca cu megane-ul am avut reparatii,pe garantie de 4000 euro
        Anume:caseta de directie:2800 euro-la 36000 km
        distributie :1000 euro-la 28000 km
        pompa benzina la numai 1800 km,curgea benzina
        toba de esapamnet ,la 1000 de km
        DAca nu ma credeti scanez toate devizele si vi le pun pe net!
        Asta ma face sa ma jur,in viata mea nu mai cumpar masini facute de francezi,sant adeptul masinior noi,fac sacrificiul si imi iau doar toyota!
        Atat!
        Acum cu loganul sa ma duc la service,ia baieti am o lista de probleme,reparati!
        Eu zic sa spuneti toti ce probleme aveti, e pacat sa ne imbatam cu apa rece!
        Eu am luat loganul ca masina de naveta,dar sa repet istoria ,ca si cu meganul,ma exaspereaza

        Comment


        • #5
          Woow, dar ai ceva probleme cu ea . Mai bine du-te cu ea la service, mi-e imposibil sa cred ca nu-i dau de cap. Bafta multa !
          sigpic
          Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

          Comment


          • #6
            Sincer... Al meu este din 2005... Singura problema si bineanteles rezolvata pe garantie a fost sonda de marsarier... Meganul este din 2000 si are 109000 km absolut nici o problema... Cred ca nu ai noroc la masini in cazul asta... Data viitoare ia si tu un mecanic dupa tine la ridicare

            Comment


            • #7
              Si dupa ce mergi la service si rezolvi problemele, poate treci si pe la un preot!
              Last edited by cory; 10 July 2008, 09:12.
              Zambeste, maine poate fi mai rau!

              Comment


              • #8
                Stii vorba aia, "bafta fiecaruia"?? Golanul meu este din decembrie 2004 si nu am avut nici o problema cu el.

                Comment


                • #9
                  @tonilica: Trepidatiile motorului sigur nu sunt din cauza benzinei proaste?
                  Care ventilator scartaie?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Stai linistit tonilica ca eu am doar 5400 si am o groaza de belele cu el.
                    1.La inceput nu mi se inchidea bine portbagajul.
                    2.Cd player-ul nu mergea.
                    3.Am schimbat deja parbrizul ca mi se crapase de la o piatra
                    4.Ulei pe la distribuitie.(Am dus-o o data si mi-a zis ca s-a rezolvat,iar azi am dus-o pt a doua oara si astept sa ma sune sa vad ce au facut.Daca Doamne fereste mai vad ulei in zona aia ii dau foc in fata lor)
                    5.Greierasi in portiera(fata dreapta si stanga spate)
                    Deci va ganditi cam cum ma simt eu.

                    Comment


                    • #11
                      Deja tind sa cred ca nu e numai vina masinilor ci si a stilului tau de mers ! Mi se pare cam aiurea ca doua masini consecutive sa aibe atatea probleme. Eu am logan din 2005 = 0 problema (nici macar nu am folosit roata rezerva) , taica-miu are megane 2004 - in afara de un bec la proiector, n-a schimbat nimic si lista poate continua !
                      Ce sa zic , rezolvati problemele intr-un service dar fa-i si o revizie ca la carte.

                      Sa auzim de bine !
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #12
                        @tonilica : Stii melodia aia de la Casa Locco "Cine are noroc are, cine n-are, n-are".
                        Sper sa gusti gluma. Asa suntem noi mai facem haz de necaz.
                        Da, din pacate pentru tine ai nimerit-o proasta. Inca mai trebuie sa ne rugam sa avem si ceva noroc cand luam o masina noua. La una second mai zici dar asa ...!!!
                        Nu trebuie sa te lasi batut, du-te la Lion Tg.Ms si nu-i lasa pana nu ti-o face. Nu cred ca este o regula la Logan ca toate au probleme. Doar ca procentul este mai mare decat la alte marci. Asta-i pretul low cost-ului.
                        Sa auzim de bine.
                        It's nice to be important but it's more important to be nice!

                        Comment


                        • #13
                          Problemele expuse de initiator sunt unele minore, nu vad de unde atata agitatie.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Eu am 16500 km cu ea, 1an: in afara de mici greierasi (care se datoreaza drumurilor si nu masinii) nimic!!
                            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                            Comment


                            • #15
                              Eu am masina din februarie si am 9mi km cu ea (kiss dCi 85cai) singura problema pe care am avut cu ea s-a blocat mp3ul balupunkt si mi l-au schimbat cu un sony si asta daca se poate numi problema la masina in rest a mancat jar sa nu credeti ca am condus ca un batranel in prima zi am schimbat la 3500-4000 si i-am dat 150 cu 5 oameni in masina in primii 1k km rodaj nu prea am mancat.Pana acuma sunt foarte multumit.
                              Last edited by blaze2k; 20 July 2008, 13:28.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google