Troznit Pe Fata Cand Masina Se Balanseaza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by claus View Post
    (...)acum constat ca ceva trozneste foarte tare si imi trnsmite o bataia in pod dar cand masian face balans se aude si pe stanga si pe dreapta(...)
    ......nu bătea la balansarea mașini pentru ca acum se simte în podea foarte tare.
    Originally posted by radu cornel View Post
    ... verifica bieleta antirasturnare. daca ai obiceiul sa urci borduri, vezi ca arcurile aluneca pe taler si trebuiesc repozitionate. dac mecanicul e bun nu isi da cu parerea ci descopera sursa
    Un coleg de-al meu avea simptome asemanatoare si a schimbat bieleta antitasturnare (ii mai zice tampon cutie si bieleta antibalans) dupa care n-a mai avut probleme. E posibil sa fie si din alta cauza dar e mai ieftin sa verifici intai asta.
    Arunca un ochi pe aici:http://www.tutorialelogan.ro/2011/03...an-diesel.html
    Poate ca cine ti-a schimbat piesele de care ai zis ti-a schimbat si bieleta aia cu una mai varza decat a ta (eu am patit-o).
    Last edited by Fanez; 19 April 2016, 13:22.

    Comment


    • #17
      Va salut!
      Revin cu raspunsul de la service.
      Au gasit bieleta antiruliu de pe stânga rupta (surubul era retezat si de aceea batea). Am schimbat ambele bielete + bucsi bara stabilizatoare = 160 lei la meridian nord.
      Foarte multumit de cei de acolo.
      Last edited by 77sky; 20 April 2016, 18:17.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google