Praf In Portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Praf In Portbagaj

    La nici 1500 km,au inceput sa apara prmele bube.Am ramas stupefiat cand am vazut praf in portbagaj!!!!!! Doar la vechea Dacie aveam asa ceva!!! Deci se aduna praf in partea dreapta a banchetei jos in colt,pare a fi un curent de aer care depoziteaza praful acolo. Stie cineva pe unde ar putea sa-l bage?
    Am inspectat chederele dar n-au nici o problema,pare sa vina de undeva din spatele mochetei care acopera pasajul rotii din dreapta.A mai descoperit problema asta cineva?
    = ABS Plus 1.6 Mpi =

  • #2
    Intra pe aerisirile laterale sub mocheta stg ,dr sunt aerisiri cred ca pe acolo intra.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Nu pe acolo intra. Aia e o vlava care lasa sa treaca doar aer din interior spre exterior, respectiv presiunea care se creeaza la inchiderea usilor.
      Praful intra pe la gaura de sub roata de rezerva si pe la gaurile de la spatiile de depozitare, din laterale.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Orice marca de masina are aceste probleme in Ro. Datorita drumurilor. In Germania, Austria, niciodata nu intalnesti asa ceva. Din aceasta cauza masinile lor arata cum arata iar ale noastre sunt pline de praf si urme de criblura......

        Comment


        • #5
          Ok,multumesc, o sa verific sa vad, pe unde,oricum la roata de rezerva am verificat si e curat,mai raman gaurile alea de la spatiul de depozitare de pe dreapta.
          = ABS Plus 1.6 Mpi =

          Comment


          • #6
            Si spatiul de depozitare din stanga...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Ai gasit unde intra praful in portbagaj?

              Comment


              • #8
                N-am avut timp inca sa desfac sa vad pe unde intra, cum depistez postez.
                = ABS Plus 1.6 Mpi =

                Comment


                • #9
                  Mai bine ai astupa cate o gaura in fiecare zi si asa vezi pe unde intra.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google