Antena Rupta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cum ai bagat tu patentul acolo e un mister, cand abia intra tubulara.
    La capul cardanic se poate atasa un racord flexibil care face treaba mai usoara.

    Aici se vede ca nu intra patentul, fara a demonta parasolare si alte balarii de pe plafon.
    Daca iti intra apa pe la antena, vrei sa o dai jos deoarece iti montezi o antena interioara, aici vezi cum o poti demonta. Daca ai sculele...
    Last edited by mr.K; 4 April 2013, 12:35.

    Comment


    • #17
      a dat toata tapiteria de pe plafon jos, sau nu are deloc)

      Comment


      • #18
        Originally posted by mr.K View Post
        Cum ai bagat tu patentul acolo e un mister, cand abia intra tubulara.
        Am folosit ceva de genul ASTA ca sa destrang, apoi am continuat cu degetele

        Originally posted by AdryanMarius View Post
        a dat toata tapiteria de pe plafon jos, sau nu are deloc)
        Abtine-te ca esti mai frumos.

        Comment


        • #19
          Aaaaa, cu degetele. Pai asa zi. Ai degete lungi atunci.
          Cu patentul ala cu falci lungi ai bajbait dupa sau ai nimerit cu noroc piulita.
          Cu cheia aia iti faci viata mai usoara.

          Comment


          • #20
            si inca o intrebare : daca am antena rupta, sunt sanse sa ploua in masina,sau sa intre apa cand merg la spalatorie ??
            Multumesc!
            Tinc fest !!

            Comment


            • #21
              Nu intra, daca ti-a ramas un fel de saiba de plastic, prinsa in surubul ala.
              Doar ca nu mai prinzi aproape nimic pe radio daca iesi sin oras. Si mai arata si naspa masina fara antena.

              Comment


              • #22
                sincer eu am observat ceva apa in zona antenei daca insist putin cu jetul de apa acolo, am spalat ieri masina si era un mic suvenir de la pasare in zona aia(antenei), am curatat si am tinut mai mult jetul in zona aia, cand am trecut la interior pica apa din plafon fix in zona antenei.

                @Razvy te rog sa imi scuzi replica cu plafonul, ai dreptate, am fost putin deplasat si la nelocul meu.

                Comment


                • #23
                  Poate chiar nu avea nimic pe plafon.
                  Probabil asa a putut baga patentul si degetele.

                  @Adryan, saluta-l pe Celentano din partea mea.
                  Attached Files
                  Last edited by mr.K; 8 April 2013, 17:05.

                  Comment


                  • #24
                    Asta-vara cand arata asa am dat-o jos cu o inelara
                    Anul asta am folosit clestele pe care ti l-am aratat + dejetele mele lungi ca ale somalezilor )

                    Comment


                    • #25
                      @mr.K se apuca iar de filmat, au dat zvon pentru maine ca le trebuie lume multa ) cica 30 ron in cateva ore, daca nu am nimic de facut ma duc si eu)

                      Comment


                      • #26
                        Sal, asta e ce-a mai ramas din antena mea :
                        Attached Files
                        Tinc fest !!

                        Comment


                        • #27
                          Si cat o mai lasi asa? Pe mine ma enerva cum arata masina fara antena. Asa ca am schimbat-o pe frig, la -10 grade. Acum canta pasarelele.

                          Comment


                          • #28
                            Trebuie sa ajung in targ sa cumpar ce-mi trebuie!
                            Tinc fest !!

                            Comment


                            • #29
                              Mi se clatina si mie putin antena pe masina, e rupt putintel soclul. Am luat alt soclu de la primul magazin de piese auto (10lei), insa nu reusesc sa demontez vechiul soclu (nu am decat chei fixe si nu ajung la piulita de sub plafon), nici cu patent nu am reusit. Am incercat la un service si la un electrician auto insa nu se baga la asa ceva (vezi doamne, e sub demnitatea lor, ei repara doar avioane, nu-si pierd timpul cu nimicuri din astea- probabil le iese prea putin castig). As aprecia foarte mult daca s-ar afla cineva din Oradea sa ma ajute (dau o bere).

                              Comment


                              • #30
                                Rezolvat azi, prin amabilitatea unui coleg de serviciu care mi-a imprumutat niste chei tubulare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google