1.5 Dci - troncanit la demaraj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.5 Dci - troncanit la demaraj

    1.5 DCI
    In momentul cand iau piciorul de pe ambreiaj si ma pun in miscare aud un troncanit(paraie ceva) foarte usor si scurt pe partea stanga. Initial am avut impresia ca am ceva in portbagaj. Asta e in functie si de cat de turat e motorul cand iau piciorul de pe ambreiaj, uneori nu se aude. Mi-a zis si o persoana din dreapta care nu are treaba cu auto. Nu se aude urat si tare dar ceva tot parca e.
    Are cineva idee? I s-a intamplat cuiva?
    Laureate 1.5 Turbo Diesel Intercooler

  • #2
    Discul de ambreiaj nu e in regula. Daca masina are mai mult e 20-30k km ar cam trebui schimbat.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      lasal sa se mai uzeze putin,vezi si tu daca mai persista dupa 1000km si daca e sa persiste si atunci mergi cu ea la service.

      Comment


      • #4
        pai in primul rand din ce zona se aude?
        daca e din portbagaj vezi sa nu iti atinga cricul de ceva pe acolo.
        Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
        10.000 km - 22.01.2007

        Comment


        • #5
          Sau daca se aude din protbagaj se mai poate auzi si arcul de la usa portbagajului. Asa zdrangane si la mine cateodata.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Laureate 1.5 Turbo Diesel Intercooler

            Am rezolvat problema si imi fac datoria sa va zic si voua ce avea. Am fost la Meridian Vest si m-au rezolvat fara bani. Repartitorul de frane parca (sub masina aproape de rotile din spate), avea in el lichid de frana. Au pus acolo vaselina si nu mai face deloc. A fost ceva din fabrica, pt. ca eu cand am ridicat masina la cumparare, deja am simtit. Nu cred ca a pierdut lichid de frana pe undeva. Masina la cumparare avea 8 km. Au trecut 2 saptamani de la cumparare. Acum am cu ea 1200 km si sunt foarte multumit.
            Laureate 1.5 Turbo Diesel Intercooler

            Comment


            • #7
              Bine ca s-a rezolvat problema. Oricum se poate sa mai apara aceasta problema pe parcursul utilizarii masinii. Daca mai apare, du-te in service i cere schimbarea repartitorului de franare.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google