Galma Din Cauciuc Poate Strica Directia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Galma Din Cauciuc Poate Strica Directia?

    Acum 1 luna am schimbat cauciucurile de pe fata pe spate. Aratau mult mai bine cele de pe spate, neimbatranite. Ok, la viteza mare simteam ca imi tremura volanul usor. Nu am dat importanta, oricum ma pregatesc sa le schimb curand cu cele de iarna. Am mers cred ca 2000 km asa, dar nu la viteze mari. De cateva zile am constatat ca la relanti lasata pe liber ca se clatina binisor. Am mers la vulcanizare cu pretentii, au gasit problema o galma. Am schimbat cu rezerva si am rezolvat problema. Tipul de acolo mi-a zis sa-mi fac directia ca sigur mi-a facut-o praf. Sincer nu stiu cum sa iau treaba asta. O galma poate strica directia masinii (bucsi, pivoti, ....)? Sau vroia sa ma faca la punga sa ma bage la ei la geometrie?

    In orice caz masina acum 2 luni a fost impecabila in testele de la IPSO pe B-dul Timisoara. Au bagat-o la frana, saltat, jocuri. Am si fisa de atunci. Sunt dispus sa dau 50 de lei sa mai repete testele.

  • #2
    Daca era directia facuta praf, nu aveai cum sa nu-ti dai seama
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      IPSO nu mai exista de mult si ar fi o idee sa te duci sa o verifici daca zici ca nu poti sa mai dormi noaptea de grija asta.
      altfel patesti ca mine si cand te trezesti sa te duci in service deja e prea tarziu.

      Comment


      • #4
        n-are ce sa strice o galma, ca n-ai condus doar cu volanul tremurand
        ca sa ai directia praf trebuie sa ai joc in cap de bara, bieleta sau caseta de directie, altfel nu se poate strica geometria rotilor
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #5
          Misca usor stanga dreapta de volan .. (la ce-a mai fina miscare de volan roata ar trebuii sa se miste) .. Poate gresesc dar eu asa verific daca am joc la directie .
          Last edited by xplood; 7 August 2013, 00:08.
          http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google