Se Aude Un Ticait In Mers La Roata Stg Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Aude Un Ticait In Mers La Roata Stg Fata

    Va salut!
    Sunt din Arad. Am facut un drum de Maramures saptamana trecuta. In mers se aude un ticait (ceva de genul tic, tic, tic). In functie de viteza se aude tot mai tare. Am impresia ca se aude din zona rotii stanga fata. Am ajuns acasa si am fost la vulcanizare. m-am gandit ca este ceva in cauciuc. Nimic. Am echilibrat. Ieri am facut un drum de 30 km si tot asa se aude. Inainte de plecarea in Maramures am schimbat capetii de bara.
    Ajutati-ma cu ceva idei.
    Nu troncane, nu bate, dar ticaie (tic, tic, tic).

  • #2
    Ai facut geometria rotilor dupa ce ai schimbat capetii de bara?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Posibil sa fie rulmentul sau planetara.
      "light up the darkness" Bob Marley

      Comment


      • #4
        Cand zgomotul creste in functie de viteza, este posibil ceva sa atinga acolo,eu am patit ceva de genul cu un capac de janta slab
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • #5
          sau placutele de frana sa joace. cand apesi incet frana se mai aude?
          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

          Comment


          • #6
            ai o pietricica infipta in profilul anvelopei

            Comment


            • #7
              Nu e asta.
              Am ajuns acasa si am fost la vulcanizare. m-am gandit ca este ceva in cauciuc. Nimic. Am echilibrat. Ieri am facut un drum de 30 km si tot asa se aude.
              Sa nu fie o sfoara/sarma, cablu sau altceva ceva agatata de roata, planetara...
              Last edited by mr.K; 12 August 2013, 15:25.

              Comment


              • #8
                am citit ca a fost la vulcanizare dar poate a facut dorel geometria cu tot cu pietricica in profilul anvelopei

                Comment


                • #9
                  Cauciucul se inmoaie de la caldura si intra pietricele in striatiile anvelopei. Am patit-o si eu.
                  Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google