[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BRUTUSANF
    http://www.tuning100.ro/search.php?c....y=0&go=search
    credeti ca ar putea sa fie mai bune astea din silicon ? ,eu cred ca da
    am un prieten care le are pe masina de 4 ani si inca ii sterg bine. sint verzi si masina sta non stop in soare vara.
    dar mai mult imi plac cele de care spunea si crisxxx, stergatoare bosh A530S aero twin, aprox 100 ron perechea. se potrivesc perfect si fara modificari.
    Last edited by crististreulea; 18 November 2007, 02:05.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • p.s. nu s-a gandit nimeni la modificarea motorasului din dreapta? ca stergatorul sa stearga mai profesionist?

      Comment


      • Originally posted by crististreulea
        am un prieten care le are pe masina de 4 ani si inca ii sterg bine. sint verzi si masina sta non stop in soare vara.
        dar mai mult imi plac cele de care spunea si crisxxx, stergatoare bosh A530S aero twin, aprox 100 ron perechea. se potrivesc perfect si fara modificari.
        Bun, si unde gasim aceste stergatoare bosh A530S aero twin ?
        Scrie pe el undeva ca sunt bosch ca asa mai mi-a spus cineva ca sunt bosch si sunt de 2 lei ?
        "cromul este placerea mea"
        "cui nu-i place , valea"

        Comment


        • te-ai gindit sa mergi la reprezentanta bosch?
          lau_swat are de ceva timp, peste 1 an daca imi amintesc bine si a zis ca sint super ok. nu pun la socoteala designul...
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • cristi eu am dat vreo 30 ron pe a mele bosch si aero era vreo 50ron.sunt bune dar iarna partea metalica de la ele ingheata la viteza si nu mai au elasticitate.asta e valabil pentru orice stergatoare normale.
            cele din poza pe care ai postato ar putea fi mai bune iarna

            Comment


            • Originally posted by BRUTUSANF
              dar cred ca este tot din bratele stergatoarelor fata de geam
              Exact cam asta-i problema si s-au prins si cei de la Dacia, le-au schimbat(Vb de brate) vezi forma noilor brate de prestge, care nu mai topaie.
              Multa lume, putini oameni...

              Comment


              • Pai arata-mi si mie pe undeva daca ai vreo poza (dar fara sa ma iei la misto) bobo77 stie de ce ... este un admirator de-al meu
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • sal

                  Si mie imi scartzaie stergatoarele ingrozitor....le'am schimbat intre ele si degeaba, aveti idee in C-tza de unde as putea sa iau niste stergatoare klumea ?

                  Comment


                  • Originally posted by BRUTUSANF
                    Bun, si unde gasim aceste stergatoare bosh A530S aero twin ?
                    Scrie pe el undeva ca sunt bosch ca asa mai mi-a spus cineva ca sunt bosch si sunt de 2 lei ?
                    la augsburg.stiu ca am vrut sa cumpar si eu de la ei anul trecut.nu aveau in stoc dar aduceau in 3 zile la comanda.erau insa destul de scumpe.un milion si ceva ,nu mai stiu exact.dupa multe incercari(5 la numar...) am luat modelul aero din carefour asa cum am mai spus in topicul asta si sunt superancantat.Nema scart!!!

                    Comment


                    • Originally posted by bobo77
                      Exact cam asta-i problema si s-au prins si cei de la Dacia, le-au schimbat(Vb de brate) vezi forma noilor brate de prestge, care nu mai topaie.
                      N-as crede. Ale mele topaie si scartie la fel de bine ca la orice model de Logan. Si masina este din 2007. De curiozitate o sa ma uit maine la un coleg care are Laureate mai vechi sa vad daca difera cu ceva forma bratelor ...

                      Comment


                      • Pai doar cel de pe partea soferului este bratul putin torsionat celalalt este drept si scartaie si unul si altul
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • Eu am incercat tot felul de stergatoare, si de modalitati.
                          Nu am avut nici un rezultat spectaculos sau multumitor.
                          Mai nou cumpar de la careffur seturi de "rezerva lamela cauciuc" la 5 ron setul si le inlocuiesc.
                          O data primavara si o data iarna.
                          Ca sa compensez am luat si o solutie anti ploaie de la GS27 si impreuna cu stergatoarele au un efect foarte bun.
                          Si mie imi merge lamela pe parbriz tot in trepte dar numai la miscarea in sus, iar cand revine jos .. nu mai face nimic.
                          Personal, nu cred ca stergatoarele de 100 ron nu mai merg in trepte, si fac fata mai mult de 1 an.
                          P.S. Am in portbagaj cel putin 5 stergatoare demontate de pe masina si le pastrez doar pt. a le putea schimba lamela de cauciu.
                          Fiecare face cum vrea/poate/stie.


                          sigpicAmbition 1,5 Dci 85CP stock
                          :I::N::S::A::N::E: :D::R::I::V::E::R: power by unEL :mafia2:

                          Comment


                          • Bratele de la orice model sub Prestige sunt la fel cu alea de Prestige, nici o diferenta intre ele.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Azi am fost prin zona Brasovului pana la Sf.Gheorghe si am cam tras-o pt ca aveam lichid de parbriz de vara,ce m-am chinuit,a inghetat aproapae instantaneu si nu mai stropea deloc.Invatatura de minte!Chiar daca iau lichid de iarna tot pun niste spirt ca sa stau linistit.Era sa stric si stergatoarele,erau bocna de gheata.Pana la urma am cumparat si lichid de iarna si am pus si spirt
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Bun, din cate se vede asa in mare cam toti au probleme cu scartaitu', momentan a mea are 2 luni. Nu ma pot plange ca face "scartz" dar mai topaie un pic si nu-mi place cum sterg, le-am mutat un pic mai sus da' tot ma obsedeaza triunghiu' ala. Am citit pe undeva cum ca max. s-ar putea pune lame de 550 pasager si 650 sofer (evident tras de brate ca sa nu se incalece). A incercat cineva? sau cu ce dimensiuni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google