[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

    In 2 ani am schimbat 5 perechi de stergatoare din cauza zgomotului enervant al celui din stanga(sofer) Nu stiu ce sa mai fac Are careva vreo solutie?

  • #2
    ceva stergatoare mai de firma...Bosch
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      stergatoare

      am incercat si Bosch si ...nimic Cineva spunea ca ar fi din cauza arcului prea dur! nu stiu...
      Last edited by 1.5 DCI; 27 May 2007, 21:06.

      Comment


      • #4
        Cele stock sunt destul de bune, doar ca trebuiesc intoarse. Sa vedeti cum dispare zgomotul imediat. Le pun asa, doar ca sa te duci la ei sa le schimbi, iti pun unele mai proaste si le ia ei pe cele bune. Eu asa am auzit de la cineva care lucreaza la Dacia.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          si eu lucrez la dacia si nu cred ca e adevarat
          si ale mele merg rau

          Comment


          • #6
            crisxx ce zgomot face? scartaie pe parbriz pentru ca il apasa prea tare arcul? mie mi-ar placea sa apese stergatorul ok si sa stearga bine cu un mic zgomot dar nu se intampla asa ...
            Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
            10.000 km - 22.01.2007

            Comment


            • #7
              La mine sterge foarte bine stergatorul, dar scartaie cauciucul pe geam. Dupa ce se uda putin nu mai face asa.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Originally posted by 1.5 DCI
                crisxx ce zgomot face? scartaie pe parbriz pentru ca il apasa prea tare arcul? mie mi-ar placea sa apese stergatorul ok si sa stearga bine cu un mic zgomot dar nu se intampla asa ...



                sare lama pe parbriz si face un zgomot enervant.treaba dura e ca asta s-a intamplat in timp ce ploua,iar stergatoarele erau Bosch(originale nu facaturi)
                explicatia cu arcul prea tare o am de la un tip care lucreaza la un service Dacia....

                Comment


                • #9
                  in mod normal pe ploaie medie ca intensitate nu ar trebui sa sara indiferent de marca stergatoarelor si de intensitatea cu care apasa arcul. lamelele alea de cauciuc se muleaza pe parbriz iar apa le faciliteaza alunecarea ...
                  Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                  10.000 km - 22.01.2007

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by 1.5 DCI
                    in mod normal pe ploaie medie ca intensitate nu ar trebui sa sara indiferent de marca stergatoarelor si de intensitatea cu care apasa arcul. lamelele alea de cauciuc se muleaza pe parbriz iar apa le faciliteaza alunecarea ...
                    de la normal la anormal nu e cale prea lunga,dupa cum am observat...
                    nu sunt singurul care pateste asa ceva.mi se pare anormal ca cineva sa nu aibe probleme cu stergatoarele(posesorii de Logan)....

                    Comment


                    • #11
                      la mine nu neaparat ca merg rau
                      ce ma enerveaza e ca stergatorul din partea soferului lasa dare cand sterge
                      am schimbat stergatoarele intre ele si am aceeasi problema
                      nu stiu care e explicatia

                      Comment


                      • #12
                        offtopic: normalul si anormalul sunt concepte destul de greu de definit si cu semnificatie diferita functie de multi parametrii.

                        OT: eu te cred ca ai avut bosch si ti-au sarit pe parbriz insa nu pot sa imi explic cum. indiferent de cat de tare ar apasa arcul ala, pe o ploaie medie ca intensitate (pe ploi slabute si mie imi sareau in draci cele de origine iar aste de 10 ron de acum imi scartaie) pelicula aia de apa faciliteaza alunecarea lamelelor stergatoarelor pe parbriz. acum, ma rog, asa ar fi normal ...
                        Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                        10.000 km - 22.01.2007

                        Comment


                        • #13
                          mie imi mergeau perfect,pana a venit momentul sa le schimb,le-am schimbat cu unele de 10 ron care au mers bine 3 saptamani si acuma merg ca dracu

                          Comment


                          • #14
                            Va zic eu dati un ban pe ceva mai scump , dar va zic ca nu aveti treaba....au aparut unele acuma din silicon(sau ceva de genu asta ) a incercat cineva??
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nu le-am vazut. Sunt Bosch cumva?
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google