Scartaie Cand Virez Dreapta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartaie Cand Virez Dreapta

    buna baieti; am o problema sacaitoare: cand virez dreapta, indiferent cat de mult/putin, se aude un scartait la roata; mi imi pare sa fie de la roata fata dreapta; zgomotul este asemenea rotii unei roabe ruginite, un sunet intrerupt; nu stiu cum sa va explic mai bine ca sa intelegeti;
    mentionez ca am rectificat ambele planetare si am facut geometria rotilor; amandoua, in acceasi zi, in ordinea descrisa; pana sa fac aceste operatiuni nu se auze zgomotul;
    ce e in neregula?
    multumesc anticipat pt raspuns

  • #2
    posibil la rectificare planetare
    ​​​​​​

    Comment


    • #3
      Eu nu agreez rectificarea unei planetare , daca o duci la un atelier la care cei de acolo habar nu au sa o reconditioneze mai bine cumpara alta noua.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #4
        am avut si eu problema asta. problema a fost de la pivotul de la capatul de bara. avea protectia de cauciuc de pe el lipsa(din oarece motiv), iar apa si mizeria si-au spus cuvantul

        Comment


        • #5
          de curand am dus-o la mecanic, l-am plimbat o tura sa auda si el sunetul si spune ca se aude pe spate dreapta; mai mult sunetul se intensifica cand trag frana de mana in mers; deci se pare ca sunetul provine de pe spate
          sa fie de la saboti?

          Comment


          • #6
            cu mare bucurie anunt ca problema s-a rezolvat!!! de vina a fost o placuta de frana de pe stanga fata; cea dinspre interior daca nu ma-nsel; cand a fost scoasa se puteau observa niste mici santuri pe ea, semn ca atingea pe undeva;

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google