Far De Ceata...in Ceata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Far De Ceata...in Ceata

    Problema e urmatoarea: dupa ce am iesit cu masina din spalatorie am vazut ca unul dintre farurile de ceata este pe jumatate plin cu apa... Intrebarea este: daca merg la service mi-l va schimba pe garantie?

  • #2
    Du-te si vezi...Le spui ca nu l-ai spart tu, ci ca e defect al lui...Daca ai casco poti merge pe varianta asta ca ti-l schimba
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Am facut programare la service...Sper sa nu am surprize neplacute...Proiectorul este perfect intact, nelovit, nezgariat...Pot merge si pe casco, dar incerc intai pe garantie.

      Comment


      • #4
        Sa miscat in bara si a ajuns apa in el. Nu vreau sa te dezamagesc dar nu cred ca il va schimba ci doar il va goli de apa si apoi il fixeaza k-lumea
        Ambition

        http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

        Comment


        • #5
          Ba da il vor schimba daca te iei de ei si vad ca sti despre ce vorbesti .. Este defect de fabricatie ... Nu este etans de aceea face ori condens de la diferente de temperatura ori intra apa la spalatorie ...
          sigpicMy ride

          Comment


          • #6
            Mai mult ca sigur nu se va schimba, daca nu se constata ca este defect de fabricatie. Si cum asta e destul de greu de dovedit...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              De ce e greu de dovedit? N-au decat cei de la service sa bage furtunul de apa cu jet spre farul de ceata si sa vada ca intra apa il el desi nu are nimic(zgarieturi, ciobituri etc)...E foarte usor de dovedit ca e defect de fabricatie si nu defect aparut in trafic(sau in parcare)...Daca nu vor, ai varianta 2-casco
              Last edited by vali007; 12 August 2008, 15:01.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                Cum poti tu sa le dovedesti ca proiectorul ala nu a fost spart/rupt in urma unei interventii a unei persoane?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Vestile sunt proaste...Am fost la service, mi l-au demontat si au constatat ca avea carcasa crapata...Probabil din socuri...In consecinta l-am cumparat si l-am schimbat singur...Pe casco era destul de putin ca sa apelez...148 ron original...Multumesc tuturor pentru opinii...

                  Comment


                  • #10
                    Exact ce ziceam, nu ai cum sa demonstrezi ca a fost defect de fabricatie.
                    Pretul e unul bun, dar banuiesc ca becul l-ai luat din cel vechi, ca altfel costa si ala ~100 lei...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Becul era montat si pe cel nou (care este Valeo fabricat in Belgia), ba mai mult fata de cel vechi care era osram, cel nou este philips...La nevoie va trimit de aici si voua prin poata...

                      ...Prin posta am vrut sa spun...E destul de dimineata cand scriu...N-am terminat cafeaua inca de baut...Tipul de la magazin mi-a spus ca un astfel de bec costa cam 40 ron...

                      nu mai posta consecutiv. ai 10 minute sa folosesti butonul "edit"
                      Last edited by Seba; 21 August 2008, 10:10.

                      Comment


                      • #12
                        Inseamna ca nu l-ai luat de la dealer, ca acolo nu iti dadeau bec.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          ...Am gasit un magazin de piese de schimb pentru Dacia destul de bine aprovizionat...Probabil ce nu au pe stoc aduc la comanda...O sa ma interesez si de insonorizanti...E un capitol care ma intereseaza...Ma refer la cel de capota motor si la cel de tablier, la compartimentul motor...Ca o paranteza stie cineva daca Prestijul are si la capota portbagaj insonorizant?...In rest eu cred ca nu merita investit decat in benzina...Anul asta am dus-o in Grecia si intr-o parcare pe langa toate tipurile de masini, un grup de greci s-au holbat din toate partile la ea...Iar cei care isi luasera deja imi dadeau blituri pe sosea...Deci prezinta interes ca model si ca marca...

                          Comment


                          • #14
                            Prestige-ul nu are insonorizant pe portbagaj, cum nici o versiune nu are asa ceva.
                            Versiunile diesel si Prestige-ul au insonorizant doar pe capota si pe tablier.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google