Expira Garantia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Expira Garantia

    La sfarsitul lunii imi expira garantia(Masina luata de ocazie de la reprezentanta din Iasi si am primit 3 luni garantie) si maine sunt programat la Service pentru o problema la Servodirectie(am gasit de 2 ori gol,in aceste 2 luni de cand am masina, vasul pentru lichidul de servodirectie) si as vrea sa-mi spuneti daca mai trebuie ceva verificat asa inainte de terminarea farantiei. Masina a avut a doua verificare la inceputul anului.
    sigpic
    Play ManagerLeague

  • #2
    Nu prea poti sa verifici decit ce se vede.Eu as verifica burdufurile la planetare daca masina e luata de ocazie.As merge putin si pe un drum accidentat sa vad daca se aude ceva pe la bucsi,amortizoare,suspensii.As verifica densitatea lichidului de racire si a electrolitului din baterie...Si nu in ultimul rind o diagnosticare pe tester.Mult succes !

    Comment


    • #3
      Mai simplu si mai sigur te duci si ii faci o verificare tehnica la un service (costa 50-60 lei) si in functie de ce piese defecte gasesc cei de la acel service te duci la reprezentanta de unde ai luat masina si soliciti inlocuirea acelor piese defecte.
      sigpic

      Comment


      • #4
        De verificat ar fi uzura amortizoarelor, unghiurile de directie la rotile din fata, pe langa cele spuse anterior.
        Si neaparat testul CLIP si testul injectoarelor.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Si toate astea cam cat m-ar costa ?
          sigpic
          Play ManagerLeague

          Comment


          • #6
            In jur de 100-150 lei.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google