Problema Usa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Usa

    Problema inchidere usa in momentul incuierii se aude un bazait in usa ce poate fii

  • #2
    Salut.Cred ca e de la acuratorul de la usa e pe duca.Asa se aude si la mine dar nu mereu.

    Comment


    • #3
      Actuatorul da semne de uzura ,uite un tutorial pentru inlocuire facut de crististreulea si postat aici pe forum http://www.loganclub.ro/forum/tutori...0.html?t=44240

      Comment


      • #4
        Dar de ce ati deschis inca un post? Ati intrebat la "problema buton inchidere centralizata" si cineva v-a si raspuns. Nu veneau suficient de repede rezolvarile?
        Problema este simpla: actuatorul. Atat si nimic mai mult. Il puteti lasa asa (daca nu va irita zgomotul) pana in momentul in care pica de tot si va trebui schimbat. Dezavantaj ca va trebui sa verificat totusi cand inchideti masina ca jucaria sa isi faca treaba si sa nu ramana acea usa deschisa.

        Comment


        • #5
          Salut.si eu am avut o problema asemanatoare, mie nu mi se inchidea o usa decat dupa ce inchideam usile de 2-3 ori , adica dadeam mai multe comenzi de inchidere la actuator, am dat fata de usa jos si am dat cu wd40 pe actuator apoi cu unsoare pt mecanisme fine de la sonax si acum merge, da acum din cand in cand mai face acel bazait dar se inchide usa.. oricum e bine sa verifici, mai ales daca mai vine vreun val de frig si poate sa mai ramana blocat de la frig datorita semnelor de uzura. Deci cum sa mai scris poti sa il lasi asa pana bazaie ,,de tot`` s-au sa il schimbi.
          Eu zic ca se poate inchide.

          Comment


          • #6
            Originally posted by CeDeBe-L View Post
            Dar de ce ati deschis inca un post? Ati intrebat la "problema buton inchidere centralizata" si cineva v-a si raspuns. Nu veneau suficient de repede rezolvarile?
            .
            de ce sa nu faca si el un thread? e la ''moda'' ca pe *********

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google