Problema Maneta Stergatoare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Maneta Stergatoare

    Salut ! Azi in timp ce mergeam spre serviciu am actionat maneta de la stegatoare pentru a spala parbrizul insa dupa cateva secunde nu a mai mers, am observat ca si functiile calculatorului de bord se schimbau foarte greu, apasam de 3-4 ori pe buton pentru a schimba functiile insa stergatoarele inca functioneaza normal. Am ridicat capota si am miscat de mufa care intra in motorasul pt. spalarea parbrizului si de atunci numai functioneaza nimic, nici comanda pt spalarea parbrizului nici computerul de bord. Am verificat sigurantele, am desfacut cochilia si am dat cu spray de contacte la mufa care intra in maneta, am dat cu spray si la mufa de la motoras, am verificat firele si nu par a fi rupte sau ciupite....nu stiu ce as putea sa mai verific...poate ma ajutati cu niste sfaturi utile sa rezolv problema. Multumesc !!

  • #2
    Verifica firul de masa de la maneta.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      Am rezolvat problema...motorasul de la spalarea parbrizului era ars, l-am inlocuit si acum totul functioneaza normal. Multumesc !!

      Comment


      • #4
        Caz rezolvat si in plus mai avem cateva topicuri cu tema asemanatoare, asa ca inchidem.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google