Problema Stropitoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Stropitoare

    Salut!

    De ceva timp stropitoarele nu vor sa mai arunce jetul de lichid pe parbriz, ci doar linga ele si se prelinge pe capota. Am verificat prin comparatie la masina unui prieten, tot cu logan, prin umplerea unei sticle de un litru direct din furtunasul ce vine de la pompa. Timpul de umplere a fost aproximativ acelasi. Am schimbat duzele cu unele tip perdea, insa problema persista. Duzele originale erau oricum desfundate. Nu stiu daca problema este de la faptul ca sub sarcina (cu duzele la locul lor) motorasul nu mai face fata si este uzat.
    V-ati confruntat cu problema asta? Ce ma sfatuiti sa fac?

  • #2
    Schimba motorasul.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      ai avut o problema similara sau de ce esti atat de sigur? Ca si cantitate de lichid pare ca livreaza suficient, dupa cum am scris...

      Comment


      • #4
        Vezi sa nu ai vreun furtunas copt si sa-ti scape presiunea pe acolo.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          am sa leg cu sarmulite imprejurul furtunaselor, atat la teu, cat si la duze. am observat ca stutul duzelor cu perdea este mau scurt decat cel de la duzele originale. Oricum ar fi, problema s-a manifestat intai la cele originale...

          Comment


          • #6
            Acolo ai vedea daca scapa apa. Vezi sa nu fie problema la furtunul care iese din bidon; pentru asta trebuie sa demontezi grilajul ala si sa vezi daca nu cumva pierde apa pe acolo. Pui pe cineva sa actioneze stropitorile din masina si tu te uiti daca nu cumva pierde apa pe acolo.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google