Problema Inchidere Usa Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Inchidere Usa Spate

    Salutare...am si eu o problema la inchiderea usi spate...am inchidere centralizata si cand apas pe butonul de inchis la telecomanda...nu se incuie usa...stiti cumva cum pot remedia problema asta?

  • #2
    Salut! Asa am patit si eu la usa spate stanga. Trebuie sa dai panoul de la usa jos si sa scoti acutatorul (este un dreptunghi negru),iar apoi sa il cureti. Eu am folosit benzina cand l-am curatit. Bafta!
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • #3
      sau wd40. daca nu cureti mai repede ai ocazia sa strici actuatorul! el tot incercand sa traga de mecanism, se arde!

      Comment


      • #4
        Cum imi pot da seama daca este ars?

        Comment


        • #5
          pai dupa ce il cureti daca tot nu functioneaza inseamna ca e ars.sfatul meu e sa pui altul nou,nu e scump.uita-te la tutorialele lu streulea sa vezi cum se schimba

          Comment


          • #6
            Originally posted by gaboneygg View Post
            pai dupa ce il cureti daca tot nu functioneaza inseamna ca e ars.sfatul meu e sa pui altul nou,nu e scump.uita-te la tutorialele lu streulea sa vezi cum se schimba
            L-am demontat, l-am curatat...de ars, nu este ars...l-am legat doar pe el fara sa-l montez in sistemul de inchidere si functioneaza...dar cand il montez nu are putere sa miste acel mecanism...mecanismul fiind curatat si gresat la randul lui...

            Comment


            • #7
              Desfa cu grija actuatorul pana ajungi la motorasul electric pe care de fapt trebuie sa il cureti. Ori incerci sa cureti cu spray de contacte ori cu ceva degripant. Apar depuneri pe periile rotorului si nu mai este contactul electric perfect.
              GL-22-TOF

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google