Problema Butuc (yala)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Butuc (yala)

    Va salut. Azi am observat ca butucul (yala) de la Loganul meu, este iesit in afara, si se poate trage pana la un anumic punct, fara insa a-l putea fixa. Nu stiu daca a fortat cineva sau nu, teoretic nu ar fi semne de asa ceva, dar nu se stie niciodata.
    Ma intereseaza daca il pot eu fixa cumva prin interior daca dau jos masca usii sau nu rezolv nimic prin asta. Daca stie cineva, il rog sa ma ajute, nu cred ca e asa grava problema incat sa ma duc la vreun service, dar daca este nevoie ma duc. Oricat as impinge butucul, acesta intra dar nu se fixeaza. Am poze atasate, mai jos. Multumesc
    Attached Files
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    ti-a cazut siguranta care fixeaza butucul! demontezi fata e usa, cauti siguranta prin usa si o pui la loc! poti studia tutorialele lui cristi sau ma cauti pe mine prin RAHOVA!

    Comment


    • #3
      Posibil sa fi incercat cineva sa forteze usa. Da jos fata de usa si o sa vezi tablita sub forma de U are fixeaza butucul in spatele tablei. O scoti de tot, impingi bine butucul si fixezi tablita inapoi pe canalul ei.
      GL-22-TOF

      Comment


      • #4
        Salut! Dai jos fata de usa si cauta in usa siguranta de la butuc si o pui la locul ei. Bafta!

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

        Comment


        • #5
          Ok, multumesc, asta voi face. Daca nu o mai gasesc (ipotetic vorbind), banuiesc ca se gasesc de cumparat, nu ? Sau presupunand ca a fortat-o cineva, voi gasi acea siguranta indoita, si la fel,nu cred ca va mai fi buna. Ca totusi, butucul nu iese de tot, iese putin, dar ceva tot il mai tine acolo. Voi vedea eu maine....
          Logan Ambition 1.6 8V

          Comment


          • #6
            Arunca un ochi si pe ....AICI

            Comment


            • #7
              "Clema" e de fapt Furca fixare 8200706372 7,22euro+tva
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #8
                Multumesc tuturor pentru ajutor. Voi desface azi masca usii, in afara de braduletii si suruburile alea stiu ca nu mai este nimic special in demontare, stiu ca am mai dat-o jos exact pe aceeasi parte, ca sa montez un termometru si sa trag cablul din interior in exterior. Sa speram ca rezolv. Multumesc.
                Logan Ambition 1.6 8V

                Comment


                • #9
                  Am demontat si rezolvat. Se poate inchide. Multumesc !!
                  Logan Ambition 1.6 8V

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google