Bazait In Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bazait In Usi

    De ceva timp am un bazait in usi cand actionez inchiderea centralizata (inchidere/deschidere). Inchiderea este montata din fabrica. Ce ar putea fi?
    Cainele care latra nu musca!

  • #2
    Actuatoarele.

    Comment


    • #3
      Localizeaza-l pe cel care bazaie si schimba-l!

      Comment


      • #4
        Eu am unul care bazaie de cand am masina (cel din usa fata dreapta), dar doar in sezonul rece, in rest nu face zgomot. Merge asa de 8 ani, deci, pana nu se strica, nu-l schimb.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          Mie mi-a picat cel dreapta fata fara sa bazaie si cel stanga spate bazaie de il gasesc toti dracii cam de 2 ani. Nu e ceva de speriat , doar sa fii putin mai atent cand inchizi masina sa se traga toate "cuiele" .
          I changed her oil , she changed my life
          sigpic

          Comment


          • #6
            Baga pe la butonul de interior WD40. Da-i usor si lasa sa curga prin el in usa. Dispare faa nicio teama...;). Cum sa schimbi actuatorul daca el functioneaza fara nicio prbl. LOL. Eu am avut la protbagaj. Am rezolvat cu WD40. Scoti capacelul negru de la actuator si dai cu wd40 pe toata stinghia de metal. Bye bye bazait..

            Comment


            • #7
              Bun sfatul, mai ales ca wd40 acopera o gama variata de aplicatii auto.
              Last edited by 77sky; 13 November 2014, 12:34.

              Comment


              • #8
                La mine nu mai functiona deloc un actuator, i-am dat cu WD40 si si-a revenit, n-a mai fost nevoie sa-l schimb. Iar pe spate e chiar deranjant sa dai jos ansamblul. WD40-bun la toate.

                Comment


                • #9
                  Da , o sa dau cu wd 40., doar la rece fac si ale mele.
                  Multumesc.
                  Cainele care latra nu musca!

                  Comment


                  • #10
                    Salut la toata lumea. De cateva zile actuatorul de pe fata dreapta fata fite. O sa dau fata de usa jos. Sa l scot de acolo sa l gresez.revin cu detalii

                    Comment


                    • #11
                      Nu-l demonta, da-l doar cu WD40 din belsug si actioneaza-l de mai multe ori in timpul asta.
                      Daca nu-si revine, nu-ti ramane decat sa-l schimbi.

                      Comment


                      • #12
                        Pai vreau sa l scot din broasca. Nu e o idee buna?

                        Sent from my HTC Desire 500

                        Masina a stat peste noapte in garaj la căldură. De dimineata nu a mai avut probleme. Se pare ca e de la frig. I am băgat totusi niste wd 40. Astept s ies cu ea sa vad daca mai persista problema. Revin cu detalii

                        Sent from my HTC Desire 500
                        Last edited by viscolu; 19 November 2014, 13:18. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google