Problema Montaj Filtru Aer La Revizie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Montaj Filtru Aer La Revizie

    Nu stiu daca postez bine intr-un nou thread, daca am gresit, scuze anticipat.
    Vreau sa va povestesc o problema identificata astazi. Acum o luna am fost la revizia de un an. Totul ok, mecanici de treaba, m-au lasat langa masina la montaj, nici o problema.
    Dupa revizie mi se parea ca masina suna un pic "altfel" la reprize de acceleratie mai sportive, dar am zis ca o fi o impresie. Dupa amiaza ma mananca undeva sa ridic capota si observ ca burduful (sau cum ii spune) in care sta filtrul de aer nu este legat bine de motor si practic trag aer direct fara filtrare. Dupa injuraturile de rigoare la adresa dealer-ului (as spune cine, dar ma abtin) ma chinui si montez eu cauciucul respectiv la loc. Nu a vrut decat pus peste partea care intra in motor, inital am incercat sa introduc mansonul acela in interior dar nu a vrut. Ce as dori este sa va cer urmatoarele pareri:
    1. Am montat bine burduful respectiv?
    2. Pot fi probleme ca am mers asa o luna de zile?
    3. Zgomotul mai ciudat la accelerare (oarecum metalic) poate fi de aici?
    4. Merita sa ma mai duc la dealer sa le zic vreo doua urari?
    Am atasat si doua poze inainte si dupa.
    Attached Files

  • #2
    1.Da ai montat bine burduful.
    2.Probleme ar putea fi,pentru ca intra praf in motor si il "ajuta"la uzura.E indicat schimbul de ulei,pentru a elimina praful acumulat eventual.
    3.Sigur e de aici.
    4.Nu cred ca are rost...Oricare mai greseste cite odata,si oricum nu recunoaste nimeni.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google