Faruri Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Faruri Xenon

    De ce instalatiile xenon montate din fabrica au sistem de spalare al farurilor?

  • #2
    ca sa spele farurile?!?!

    Comment


    • #3
      Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie!

      Evident ca sa spele farurile!
      Dar de ce toate farurile xenon (ma refer la cele montate din fabrica) au, fara exceptie, instalatie de spalat?
      Este mai important la xenon ca farul sa fie curat, mai important decat la halogen?

      Comment


      • #4
        Dirt buildup on headlamp lenses increases glare to other road users, even at levels too low to reduce seeing performance significantly for the driver.
        Therefore, headlamp lens cleaners are required by ECE Regulation 48 on vehicles equipped with low-beam headlamps using light sources that have a reference luminous flux of 2,000 lumens or more. This includes all HID headlamps and some high-power halogen units.

        Pe scurt acumularea de murdărie pe far poate crește efectul de orbire pentru ceilalți participanți la trafic.

        Sursa
        Last edited by t0rquemada; 16 December 2014, 00:37.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #5
          ce m as bucura sa mai ia certificate la ciumegii care merg cu xenoane de bazar si orbesc pe ceilalti...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • #6
            eu deja am observat o scadere a celor cu xenon fara lupa. acum 2-3 ani era teroare cu ei, acum s-au mai rarit in urma controalelor.
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google