Trepideaza La Plecarea De Pe Loc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trepideaza La Plecarea De Pe Loc

    Salutare !!!
    De cateva zile mi-a aparut o problema , la plecarea de pe loc , masina trepideaza rau , trebuie accelerat destul de tare si ridicat usor piciorul de pe ambreiaj , cu treapat a2a face mai putin. Se anunta moartea kitului?! Masina are 125 de mii/km , mers sportiv ,mai duce s cateva sute ? cateva mii?

  • #2
    Placa de presiune,sau kitul de ambreiaj

    Comment


    • #3
      Daca-i aplici un tratament foarte aspru de patinare isi va reveni. Asa a facut si al meu pe la ~90.000 si-atunci am inceput sa-l patinez in ideea ca ori se distruge ori isi revine, acum la 107.000 parca e la a doua tinerete )
      Last edited by 827sam; 10 March 2015, 10:27.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        Si cam in ce consta acest tratament aspru de patinare?

        Comment


        • #5
          pleci de cateva ori cu a3a de pe loc destul de turat
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #6
            Originally posted by tr04www View Post
            Si cam in ce consta acest tratament aspru de patinare?
            Originally posted by 827sam View Post
            pleci de cateva ori cu a3a de pe loc destul de turat
            ...ptr. mai multe detalii, te mai costa 5 lei.

            Comment


            • #7
              Si un ambreaj nou....
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #8
                Nu cred ca e vorba de patinat , nu cred ca mai rezista la asa ceva ))) ia ajuns si lui , l-am terorizat la modul grav, a rezistat ca un razboinic , multe gume a reust sa dovedeasca ) , oare mai rezista cateva sute de km ? oricum , rulmentul se auzea de cand a avea masina 30, 40 de mii . si acum cu problema asta , intra foarte usor si bine in toate treptele , nu agata deloc

                Comment


                • #9
                  mai rezista...discu' nu carapa brusc, o sa se uzeze tot mai mult, asta daca pana atunci nu "pushca' placa de presiune si asta se intampla brusc.

                  Comment


                  • #10
                    Eu ti-am dat un sfat pe care l-am urmat si eu la randul meu, daca vrei sa asculti bine, daca nu, schimba din start kitul; asa se intampla cand ai piciorul de lemn.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #11
                      Sfatul meu ar fi sa-l mai reglezi putin din furca. Adica sa iei doua chei de 10 si sa-l mai destrangi putin ca sa tina "mai jos".
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by octavian88 View Post
                        Salutare !!!
                        De cateva zile mi-a aparut o problema , la plecarea de pe loc , masina trepideaza rau , trebuie accelerat destul de tare si ridicat usor piciorul de pe ambreiaj , cu treapat a2a face mai putin. Se anunta moartea kitului?! Masina are 125 de mii/km , mers sportiv ,mai duce s cateva sute ? cateva mii?
                        Poate ti-a curs antigel pe ambreiaj..si la mine cand am schimbat sonda de temperatura si termostatul a tremurat ambreiajul o perioada de timp

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Kojak View Post
                          ...ptr. mai multe detalii, te mai costa 5 lei.

                          Promit ca te las sa intri in coloana, daca dai mai multe detalii.

                          Comment


                          • #14
                            Nu cred ca daca iti place sa conduci sportiv, o inferioara de 2 trepte cand e cazul , e vorba de un picior de lemn ) , daca as avea si altceva mai bun ,( un motor de logan X 3) la fel as merge , ca multi altii dintre noi . Vineri o sa fac un drum Bucuresti-Craiova, vedem cum se comporta

                            Originally posted by tr04www View Post
                            Promit ca te las sa intri in coloana, daca dai mai multe detalii.
                            eu dau 5 lei!!!
                            Last edited by octavian88; 11 March 2015, 22:41. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by octavian88 View Post
                              eu dau 5 lei!!!
                              ...era o "ciunga" de pe celalalt forum, intre mine si colegu'.

                              @octavian88, ptr. detalii referitor la treaba asta, ia legatura cu @alessandro

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google