Sunet Motor 1.5 Dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunet Motor 1.5 Dci

    Se aude ingrozitor la un logan 1.5 dci euro 4 , 2007 dau edit cu video imediat ce se urca pe youtube

    Last edited by Bwdii.; 12 March 2016, 13:11. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Nu ma poate ajuta nimeni de la ce vine sunetul ? Precize, ca intervine sunetul la turatie 2000+

    Comment


    • #3
      Cu uleiul din cutia de viteze cum stai ?
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #4
        Doar ce am verificat , este ulei in cutie , posibil de la fulia de la vibrochen , asta am inteles ca scoate sunetu asta , da am fost sa o schimb la service si au zis ca nu are rost sa o schimbi ca este ok , in reprezentanta la verificare au verificat pe sarite , nici de cum motoru la turatii mari..

        Comment


        • #5
          Nu ma poate ajuta nimeni ?

          Comment


          • #6
            Vizionand de mai multe ori acel clip , nu cumva ai probleme cu vreun rulment la una din rotile de pe fata ?
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #7
              Nu-mi dau grozav seama de pe mobil dar cred ca e vreo fulie/intinzator....
              Poti verifica si rulmentii de la roti, o scoti din viteza si daca zgomotul persista iei in calcul rulmentii...
              Desi la tine nu pare sa se auda decat cand accelerezi, as verifica dupa cum am zis fulii/intinzatoare(role gripate partial etc)

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google