Sticla Proiector

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sticla Proiector

    Vreau sa va intreb daca se poate inclocui sticla de la proiector pt un logan ph2 din 2008.

  • #2
    se poate, artizanal
    dar nu o gasesti in comert din cate stiu.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #3
      Poti sa gasesti proiector, sa nu te mai complici. La vreun targ sau la dezmembrari de exemplu (ca sa fie mai ieftin).

      Comment


      • #4
        Gasesti ASAM nou 20 RON, pentru vinzare e perfact, daca il folosesti mai bine lipsa ...

        Comment


        • #5
          Am gasit valeo cu 50 ron la dez. Nu se merita sa-i schimb sticla ca e prea mare complicatia.

          Comment


          • #6
            Ti -am zis. Ma mir ca nu te-ai gandit din prima. Eu, de lene, ma gandesc intai cum sa schimb si apoi daca merge sau nu reparat. [emoji2]

            Comment


            • #7
              O piatra mi-a apart acel geam. Cumparat, dupa cautari, 3 buc. (nu mai stiu pretul lor. Asta prin iarna).
              Saptamana trecuta i-a venit sorocul. Demontat proiectorul, extrase bucatile de sticla, eliminat acel adeziv din "scaun".
              Incalzit uniform cu o suflanta, aproape un batz de plastic, temperatura intregului cordon a fost egala, proiectorul era incalzit bine.
              Aplicata sticla si...gata.
              Evident, sters in prealabil si interiorul proiectorului
              Ca si concluzie, nu e foarte complicat, e necesar acel geam,suflanta de aer cald si putina indemanare.
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #8
                Merge si cu silicon negru pus in cordon pe marginea geamului...
                Eu asa il fac mereu...sparg multe proiectoare la 160 la ora

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google