Zgomot Puternic Plecare De Pe Loc Cu Viraj Stanga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by mariusg View Post
    Va salut, am nevoie de suportul vostru cu privire la o situatie cu benzinarul meu de 1.6.
    La plecarea de pe loc, cu virajul luat maxim in stanga, se aude in partea dreapta, la roata, un troncanit puternic, in trepte. Mi-a lasat impresia ca s-ar desprinde roata (gen deraiaj de pe un ax), ca si cum as fi trecut peste niste bolovani si ceva obstructioneaza. Acest troncanit se aude doar in aceasta situatie, in viraje usoare sau in mers liniar nu se aude absolut nimic si, coincidenta sau nu, am observat ca face doar la rece. Dupa 30 km parcursi, am oprit si testat din nou si nu se manifesta acest troncanit.
    Ce poate fi, capat planetara, defect caseta directie? Nu simt jocuri in mers sau trepidatii in volan la mers pe drum neasfaltat; exclud capetele de bara, le-am schimbat si stiu cum se manifesta jocul acestora.
    Astept opiniile voastre, va multumesc !
    Fix aceste simptome le am si eu, prima data au fost mai subtile cand masina era noua, plecat in aceasta dimineata , m-am oprit intr-o parcare , la plecarea de pe loc am fost nevoit sa iau viraj stanga maxim , aceeasi impresie , credeam ca se rupe roata , foarte nasol s-a manifestat , mergea soltac , repet , doar la viraj stanga maxim, plecare de pe loc cu accelerare usoara.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #17
      Salutare ai rezolvat problema? Am si eu aceeasi problema.
      Last edited by 77sky; 30 January 2020, 00:29.

      Comment


      • #18
        Inca nu, tin sub observatie pana gasesc o solutie, daca exista !
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google