Becul De La Benzina Nu Se Stinge!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    o sa-i iau si borna sa vad daca are efect, da am facut resetarea din meniul ascuns, acolo i-mi arata doua linii si 15litri. mersi frumos pt raspunsuri.

    Comment


    • #17
      Daca intrii in meniul acela secret nu inseamna ca ai resetat. Cand esti in acel meniu tii apasat pe buton pana cand se reseteaza si iese din meniu. Am scris asta pentru ca eu am inteles ca doar ai intrat in meniu.

      Comment


      • #18
        E din seria "asa face ele, toate". In momentul in care benzina se consuma bordul arata, in scadere, 2 liniute, o liniuta, apoi niciuna+bec aprins. In momentul in care se alimenteaza insa...nu se va aprinde niciodata una sau doua liniute, daca ati alimentat doar cativa litri...liniutele se aprind doar cand ati pus suficienta benzina pentru 3 Liniute. Adica vrea minim 10-15 litri.
        De ce face asta? Habar nu am, dar am observat de mai multe ori pana acum, pe trei Loanuri diferite.

        Comment


        • #19
          Am patit si eu si am scos siguranta,cand te uiti la tabloul de sigurante una dintre cele 4 din stanga

          Comment


          • #20
            eu am patit la fel si am mai pus bnzina de inca 30 de lei , in total de 90 de lei si s a stins singur becul. Eu unul nu as dsface nicio borna si nici alte cele.

            Comment


            • #21
              Originally posted by terran75 View Post
              am patit si eu aceeasi problema insa nu am rezolvat-o. sa aprins becul am alimentat la 1km cu 50 lei si becul mi-a ramas in continuare aprins si nici o liniuta. am resetat cb, am intrat un meniul ascus acolo i-mi indica 15 litri si i-mi apar 2 liniute. dupa ce iau contactul si-l pun iar... becul aprins si nici o liniuta. ce sa inteleg?
              Originally posted by o8MeLC View Post
              Daca intrii in meniul acela secret nu inseamna ca ai resetat. Cand esti in acel meniu tii apasat pe buton pana cand se reseteaza si iese din meniu. Am scris asta pentru ca eu am inteles ca doar ai intrat in meniu.
              SUBSCRIU...trebuie sa tii apasat acel buton din bord pana se reseteaza CB-ul.
              Daca intri in meniul ala ascuns si apoi iei contactul, nu ai rezolvat/resetat nimic.

              Comment


              • #22
                Vedeti ca e topic dedicat citirii/resetarii CB. Gasiti tot ce aveti nevoie foarte bine explicat. Sau mai scriem si aici 2-3 pagini cu aceleasi instructiuni pentru cei ce nu utilizeaza cautarea?

                Pana l-a urma v-ati lamurit ca becul ala de benzina NU ARE NIMIC? Nu resetezi, nu scoti borna, nu dai cu pumnu'n bord....bagi benzina si GATA!
                Succes!

                Comment


                • #23
                  Thread-ul este din 2008, deci, cine a postat recent problema becului, a postat bine.
                  Ca sa numai scrie nimeni aici, moderatorii trebuie sa inchida taraba asta si sa redirectioneze catre link-ul adecvat viitoarele cautari de genul asta.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google