Pierderi Furtun Pompa Motoriza Si Senzor ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pierderi Furtun Pompa Motoriza Si Senzor ?

    Va salut, am nevoie de opiniile voastre cu privire la o situatie cu masina noua, 1.5 DCI, 90 c.p.
    Masina o am de mai putin de o luna si inca de cand am ridicat-o, am observat 2 aspecte pe care initial le-am ignorat, insa acum imi ridica semne de intrebare.
    1. Pe pompa de motorina, am observat ca se gasesc cateva pete uleioase intre cele 2 furtune si senzor; initial le-am sters cu un servetel insa dupa cateva zile, am observat ca apar din nou. Nu-mi dau seama daca este motoriza sau altceva si de unde ar aparea, posibil sa piarda pe la mufa unuia dintre furtune ?
    2. Acelasi lucru l-am observat si la senzorul din atasament, doar ca acolo se vede ca este ulei, l-am sters iar dupa un timp apare din nou la imbinarea senzorului. Nu stiu ce rol are acel senzor si daca se gaseste aer sau ulei prin acel furtun gros insa mai bine intreb decat sa apara vreo situatie.
    Am atasat 2 poze in acest sens, zonele in care se observa acele mici pierderi, le-am incercuit cu rosu. Este normal sa existe aceste pierderi sau exista neetansietate in cele 2 situatii?
    P.S.: in poze nu se mai vad acele "scurgeri", am sters bine zona, am evidentiat doar zona unde apar acestea.
    Va multumesc !
    Attached Files
    Last edited by mariusg; 17 June 2018, 16:07. Reason: completare informatie

  • #2
    La prima poza am observat si la mine o pata si care este tot acolo ( 2017 martie), dar nu am bagat in seama. Acum sunt curios cineva mai priceput ce spune [emoji51].

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google