Probleme Injectoare - dCi !

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sl1d3r@ daca esti in timisoara mergi la ovarom str miresei

    Comment


    • Originally posted by johan View Post
      sl1d3r@ daca esti in timisoara mergi la ovarom str miresei
      Eu am gasit tot in Timisoara Erlend Diesel Service pentru aceeasi lucrare. Voi merge miine si va voi tine la curent. Sunt convins ca suntem multi care cumparam, curatam, reconditionam etc. injectoare de logan 1,5 DCI. Propun pentru moderatorii sau "supermoderatorii" care citesc acest thread sa initieze un thread care sa faca reclama firmelor care repara injectoare, pompe de inalta presiune etc. Firmelor cu adevarat serioase!
      P.S. Injectoarele nu "cad" din cauza condusului subturat cum sugereaza unii supermoderatori care posteaza la "CANTITATE"

      Comment


      • domnilor, aveti la discutii generale, sectiunea de bursa, strict legate de masini...ia vedeti, aveti loc acolo sa va faceti reclama? nu mai postati anunturi publicitare aiurea ca se ia ban pt asta. cititi si regulamentul asa intr-o doara ca sa stiti cam ce aveti voie si ce nu...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • salut..am fost la ovarom pe miresei..au zis cei de acolo ca nu au piesa respectiva...la Erlend Diesel Service am fost si eu ...pe divizia de cavalerie nr.36 parca era ...langa terra .. au zis ca ies la 420 ron reconditionarea...pusca mea..pt o piesa de 200ron sa dau 420 ron...e cam mult...as vrea sa stiu un magazin sau fabrica ceva..unde sa vanda..un numar de telefon ceva...

          fara "mirc", te rog...
          Last edited by Seba; 25 February 2009, 12:34.

          Comment


          • Buna,
            Loganurile chiar au o problema grava cu injectoarele. Am 4 loganuri la taxi din 2006, pana acum am schimbat in jur de 28 injectoare la toate 4masinile si setul de 1 data si la 2 dintre masini de 2 ori.
            A fost prima si ultima data cand am cumparat masina DACIA, regret asta toata viata. degeaba e pretul mic, bagi in piese cat dadeai pe un E clase.

            Comment


            • Pai daca mergeti subturat cu ele...normal
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • si din 4 Masini, toti soferii merg cu ele subturate?
                Pompa de benzina cred ca le-a ramas la sfarsit cand au proiectat "inginerii" masina si nu au mai stiu ce sa faca cu ea si au pus`o langa roata.

                Comment


                • Pai fiecare sofer merge in stilu lui si alimenteaza de unde apuca te mai miri ?
                  si la alte masini pica dar nu asa de des

                  Comment


                  • Daca faci o medie o sa vezi ca masinile de Taxi si Scoala pica cel mai des la capitolul injectoare si asta pentru ca statistic vorbind sunt subturate...si DA, majoritatea soferilor de Taxi merg subturat ca sa faca economie la combustibil plus ca unii alimenteaza de la surse dubioase...sunt destule contraexemple de Dci-uri care depasesc suta de mii de km si nu au nici pe dracu'...si sunt tocmai alea fugarite grav...ce coincidenta
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • ai dreptate darksid3 motorina si subturate

                      numai bine va doresc

                      fara evenimente nedorite

                      Comment


                      • Azi mi-am inlocuit filtrul de motorina. Am golit filtrul vechi. Motorina era curata ca lacrima. Nicio urma de apa sau alte impuritati. Asta pentru ca am folosit numai motorina buna. Va sfatuiesc pe toti sa folositi motorina buna si nu o sa aveti probleme.

                        Comment


                        • Cati km ai cu ea, pana acum si la ce numar esti cu filtrele de motorina?
                          Merci!
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • salut domnilor !
                            adicata2003 ce inseamna pt motorina buna ca as vrea sa stiu si eu de unde alimentezi tu sa merg si eu sa bag motorina buna cum spui tu.

                            Comment


                            • Originally posted by Fmracing View Post
                              si din 4 Masini, toti soferii merg cu ele subturate?
                              Pompa de benzina cred ca le-a ramas la sfarsit cand au proiectat "inginerii" masina si nu au mai stiu ce sa faca cu ea si au pus`o langa roata.
                              aia o fi pompa de motorina, cea de benzina e in rezeror... iar motorul e tot ala de clio, megane, unde voiai sa puna pompa? sau trebuia regandit motorul pt logan? hai ca nu-i chiar asa grav, problema e combustibilul e mersul cu motorul ca si cand ar fi de autobuz, pt economie extrema.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Am facut cu ea 15000Km. In mod normal trebuia inlocuit la 30.000Km. Am alimentat de cand o am numai de la OMV, putin de la Mol, si de la Rompetrol. Eu am vrut sa zic ca sa alimentati numai de la statii autorizate si sigur nu o sa aveti probleme. Credeti-ma, nicio picatura de apa sau vreo impuritate. Motorul functioneaza ireprosabil.

                                Cind o sa am timp, o sa tai si filtrul (are carcasa metalica) ca sa vad cum arata elementul filtrant. O sa revin cu poze.
                                Attached Files
                                Last edited by Seba; 25 February 2009, 16:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google