Probleme Clapeta Deschidere Capota

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Clapeta Deschidere Capota

    De cand am cumparat masina, capota se deschidea greoi din interior. Toate au culminat astazi cu faptul ca s-a rupt clapeta din interiorul masinii. Se rupe doar clapeta aceea care are aprox. 4-5 cm şi este din material plastic. Am fost la DACIA şi cât credeţi că mă costă una la fel? - 30 lei - obucăţică de plastic ordinar care se rupe din cauza lor pt. Că nu au făcut capota să se deschidă mai uşor. Daţi-mi ceva idei cum aş putea face să se deschidă mai uşor, nu de alta, dar dacă rup vreo 5 pe an rămâne copilul fără lapte!

  • #2
    Daca clapeta se misca greu, inseamna ca ai o problema, ar trebui rezolvata mai intai.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Apropo de clapeta andrei , la noul meu MCV clapeta aia de sub capota , aia de bagi mana dupa ea e mai mica/mai in jos pozitionata... Ai idee dece? E tot MCV phase1

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by dorutu View Post
        De cand am cumparat masina, capota se deschidea greoi din interior. Toate au culminat astazi cu faptul ca s-a rupt clapeta din interiorul masinii. ...
        Tocmai am rupt-o şi eu!!!!

        E greu de schimbat chestia aia sau trebuie să merg la un service?

        Unde dai şi unde crapă, am văzut de dimineaţă scutul umed şi zic hai să mă uit să văd pe unde scapă ulei sau ce o fi ăla, şi s-a rupt clapeta...

        Comment


        • #5
          mai gresati si voi parghiile si cablul...

          Comment


          • #6
            N-are treaba, cum de se intampla numai un caz sau doua?
            Pun pariu ca le rupeati si la vechea dacie.
            E adevarat ca e un plastic cam fragil, dar nu acolo e problema.
            Clapeta se apuca de mijlocul ei, cam pe acolo unde intra cablul in ea, nu se aplica forta asupra capatului ei.
            La dacia veche, n-am reusit niciodata sa rup clapeta procedand CORECT, pe cand altii le rupeau frecvent.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google