Problema Inchidere Portbagaj Cu Buton

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by vadiro View Post
    Am un Logan din 2005 care standard avea tipul vechi de deschidere la porbagaj la care eu adaugasem deschidere electrica din telecomanda(la Log Auto Timisoara). In urma unui accident usor in Polonia (unde stau) cei de la service-ul Dacia de aici mi-au schimbat capota portbagaj, punand modelul nou, adica cel cu buton. De aici au inceput problemele: fiind butucul schimbat am o cheie in plus, pe langa asta mi-au spus ca nu se mai potriveste deschiderea electrica pe care o aveam, iar cand am ajuns acasa am descoperit ca daca eu inchid masina fie din telecomanda msinii fie din cea a alarmei, portbagajul imi ramane deschis, adica butonul nu se blocheaza, trebuie sa inchid eu manual separat portbagajul din cheie!
    Am doua intrebari:
    1. Chiar nu se mai poate pune deschidere electrica la portbagajul cu buton?
    2. E normal sa inchid separat portbagajul? Adica inchiderea nu mai e centralizata?
    Aceeasi problema am avut-o si eu...m-a busit unul in spate.Mi-au schimbat capota cu inchidere cu buton.Initial avusesem fara buton ca si tine.Am gasit in targul Vitan din Bucuresti actuator original care se incadreaza perfect in locasul predestinat acestuia si e si aspectuos montajul,in ideea ca nu se vede cum se vede la ceilalti actuatorul.M-a costat 40 ron actuatorul.Si eu vreau sa renunt la cheia aceea in plus ca e enervanta...
    Attached Files
    Last edited by B36LUK; 18 February 2009, 10:14.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google