La viteza mare, imi tremura bordul in partea dreapta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La viteza mare, imi tremura bordul in partea dreapta

    Salutare din Focsani!
    Am un Logan Ambition 1,6 MPI, din aprilie 2007. Zilele trecute (vineri mai exact) am venit cu masina de la tara, unde am fost nevoit sa o scot din niste noroaie mari de tot. Am cam "forjat" masina ca sa pot iesi si, ajuns pe E85, am observat ca, incepand cu viteza de 75-80 km/h, apare o bataie in partea dreapta fata, care se simte in toata masina. Inca nu am fost cu ea la service dar, daca nu e deranjul prea mare, as dori ceva indicatii cam despre ce ar fi vorba (momentan, nu ma dau banii afara din casa), desi masina are garantie extinsa (am vazut pe un alt thread ca la armotizoare garantia e numai de 18 luni - inca ma mai incadrez ) ).
    Asteptand un raspuns, va multumesc in avans!

    P.S.: sper sa fi postat unde trebuie. Daca nu, imi cer scuze moderatorilor acestui forum.

  • #2
    Amortizoarele nu se strica asa usor. Prin cate noroaie si drumuri forestiere m bagat-o eu de un an incoace si nu s-au stricat.
    Eu banuiesc ca ar fi roata dreapta dezechilibrata, poate ai luat vreo groapa mare in viteza. Peste viteza asta mai vibreaza?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Originally posted by andrei
      Amortizoarele nu se strica asa usor. Prin cate noroaie si drumuri forestiere m bagat-o eu de un an incoace si nu s-au stricat.
      Eu banuiesc ca ar fi roata dreapta dezechilibrata, poate ai luat vreo groapa mare in viteza. Peste viteza asta mai vibreaza?
      INCEPAND de la viteza asta vibreaza. Maine, luni, ma duc la service sa vad ce are. Sper sa nu fie amortizoarele (am citit in caietul de garantie ca nu sunt acoperite decat daca au un defect de fabricatie) si sa ai dreptate.

      Comment


      • #4
        Am fost azi la service si problema era la janta din aliaj - se pare ca am luat o piatra sau o gropa mai mare si s-a deformat putin, de ajuns ca sa creeze problema mea. Oricum, merci de ajutor!

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google