Probleme scurgere directie LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme scurgere directie LOGAN

    Are si masina mea LOGAN PREFERENCE 1.4 din 2005 o problema: furtunul care se imbina de la recipientul cu lichid de directie, cu un senzor probabil din stanga jos prezinta scurgeri. Ce trebuie schimbat sau reparat? Care sa fie cauza? Cat ma costa toata reparatia?

  • #2
    pai suna si tu la un service local de la tine din deva si vezi si tu,nici noi nu le stim pe toate...mai ales cat costa reparatia

    Comment


    • #3
      Zi-mi care conducta este sparta si iti zic cat costa.
      Attached Files
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Dar nu mai ai garantie la masinuta? ca daca mai ai, atunci e simplu. Daca ai intrebat cat te costa...banuiesc ca nu ai..sau?

        Comment


        • #5
          Originally posted by andrei
          Zi-mi care conducta este sparta si iti zic cat costa.
          Multumesc pentru ajutor!
          Este vorba de imbinarea furtunului cu nr. 8, cu senzorul cu nr.1.
          Cel putin asa a reiesit din desenul pe care l-am vazut.

          Originally posted by andrei
          Zi-mi care conducta este sparta si iti zic cat costa.
          Scuze, furtunul cu nr.4! Nu 8, care este notat colierul...

          Da, acum am scris bine, e vorba de furtunul notat cu 4 care intra in senzorul cu nr. 1.

          Originally posted by SUPERCAR
          pai suna si tu la un service local de la tine din deva si vezi si tu,nici noi nu le stim pe toate...mai ales cat costa reparatia
          Am sunat la ei, trebuie sa ma programeze... Chestia e ca ma interesa daca cineva a mai avut probleme de natura asta, la directie. Nu am facut garantie extinsa tocmai in ideea ca o masina dupa chiar 2 ani nu poate sa aibe probleme. Dar uite ca se intampla! Am avut Dacia 1300 din 1979 si n-am schimbat in afara de cauciucuri, baterie, ulei, antigel si lichid de frana. Cateodata bujiile, capac delcou, platina. Dar toate astea dupa vreo 7-8 ani. Si aveam km nu gluma!

          Originally posted by Octavian___28
          Dar nu mai ai garantie la masinuta? ca daca mai ai, atunci e simplu. Daca ai intrebat cat te costa...banuiesc ca nu ai..sau?
          Asa este, nu mai am garantie. Am crezut ca macar 4-5 ani nu ridic capota decat pentru apa la parbriz si schimbul de ulei! Dar se intampla si o defectiune de genul asta. Doream sa stiu daca a mai avut cineva probleme de genul acesta... Masina o am doar de 2 ani si aveam pretentii mai mari, dar asta e.
          Multumesc pentru raspuns oricum!
          Last edited by andrei; 8 September 2007, 20:23.

          Comment


          • #6
            Costa 15 euro conducta de care zici.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Originally posted by andrei
              Costa 15 euro conducta de care zici.
              Multumesc mult pentru informatie!
              Ajung cat de curand la service, pentru ca numai la ei am incredere.
              SALUTICIU!

              Dar acel captor cat costa ? E cel din zona marcat cu linie intrerupta!
              Multumesc!
              Last edited by Cristi_Xp; 18 September 2007, 15:16.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google