Bieleta Directie Sau Caseta Directie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai cine a mai auzit clantzanitul respective, cam de'acolo a zis ca e. Daca poti sa'mi recomanzi prin Bucuresti niste meseriasi buni, ar fi super, prin Campina nu stiu cand ajung, sau doar in trecere .
    Multumesc frumos!
    I don't ride low, I fly high...

    Comment


    • In sect 4 am un mecanic care a montat de Megane 2, a spus ca nu este nici o problema sa va trimit la el. Dati-mi un bip sau sunati-ma sa va dau adresa, nr meu de tel este 0762261827.

      Comment


      • Salut , eu am un Logan cu servo directie si pe partea stanga am un joc in caseta. Am incercat sa strang acel surub de reglaj al casetei la care ai acces doar pe sus , in nici un caz nu pe sub masina insa nu am reusit sa-l strang si nici sa-l destrang caci are doar o cursa foarte scurta stanga-dreapta si atat. Ar trebui sa in cerc mai tare , mi-e frica sa nu rup ceva sau la casetele servo nu se regleaza nimic la caseta?

        Comment


        • Salut. De curand am schimbat bieletele de directie si capetele de bara pentru ca aveau joc si trebuiau schimbate cei drept. Directia se comporta excelent. Problema este ca de cate ori virez mai puternic si se lasa greutatea dintr-o parte a masinii spre alta se aude un zgomot ca de cauciuc care se loveste de ceva. De altfel, cand cobor bordurii mai inalte, mai incet, am senzatia ca se simte in volan un oarecare soc ca de zdranganit (fier pe fier) ca si cand ar exista un joc in sistemul de directie (cum era la bicicleta cand avea ghidonul nestrans bine si avea joc). Chestia asta o aveam de inainte de schimbul pieselor la directie. Stie cineva ce poate fi. Ce ar trebui sa verific, eventual schimb. Multumesc

          Comment


          • salutare!vin si eu cu o problema poate s-a mai confruntat cineva cu ea,de ceva timp am un joc la coloana de directie mai precis:daca apas pe volan stanga-dreapta(nu rotesc de el)se simte un joc mare, cel mai bine se simte cand plec de pe loc virat se misca volanul cu totul ,am pus mana jos sub bord pe coloana care vine din caseta si pare sa fie chiar din caseta jocul,tin sa precizez ca,caseta este una mecanica fara servo iar masina un VAN 1.5 DCi 70 CP merci!

            Comment


            • chiar nimeni?

              Comment


              • Oare sa nu fie praf rulmentii de la coloana de directie ? Nu am desfacut, nu stiu cum arata, dar de vreme ce spui ca ai joc la volan fara sa-l rotesti, adica doar apasand pe extremitatile diametrului, dau cu pararea ca problema e pana la caseta, la rulmenti.

                Comment


                • da asa e aseara m-am uitat mai atent sub bord si am miscat de volan si se pare ca acolo este buba la a doua bucsa de jos de sub carenajul volanului si intradevar am realizat ca acolo e un rulment pentru ca miscand cu mana pe acolo a cazut un ac cilindric de rulment!acum intrebare:se gasesc rulmenti de aia sau trebuie toata coloana cumparata?multumesc!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google