Probleme Calculator Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca dai bordul jos singur, s-ar putea sa nu-l mai pui la loc, sau sa zdrangane urat dupa montare. Mai bine mergi la un service.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Calculator De Bord

      Va salut. Astazi calculatorul de bord nu a mai indicat consumul instant. Vitezometrul functioneaza, informatia data de calculator se modifica la depasirea vitezei de 30 km/h de la cratime la 0.0 si asa ramane indiferent de viteza si regim de turatie. Km totali si partiali se afiseaza normal, celelalte informatii derivate din citirea consumului bineinteles ca sunt eronate.Am resetat cb si nicio modificare, adica nu si-a revenit la normal. Trecerea prin meniu de la maneta se face normal. Se poate face ceva pentru revenire la normal? Va multumesc.

      Comment


      • #18
        calculator bord

        Multumesc pentru mutare, e mai bine sa fie grupate problemele cu cb.
        Revin cu rezolvarea: un fir desprins din mufa de la tabloul de sigurante de langa baterie. A fost nevoie de alt pin pentru ca cel din mufa s-a rupt de unde era prins firul.
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Apreciez faptul ca ai postat modul de rezolvare a problemei, pentru ca de la un forum trebuie sa stii sa si dai, nu numai sa ceri. Un sincer BRAVO.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #20
            Salut! am si eu probleme de acest gen. CB nu mai arata consum benz.,cons.mediu.cons.instantaneu,km care mai pot fi parcursi.Se poate un sfat,va rog?

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google