Sunet ciudat in portiera..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunet ciudat in portiera..

    Salut... sunt posesorul unui Logan Preference 1.4 Mpi, masina avand varsta de un an jumate si 9200 km la bord.

    Cand circul pe un drum putin avariat ,sau pe drum cu pietris , in portiera din dreapta se aude un sunet ciudat , de parca ceva ar tot clantani .
    e un sunet destul de enervant , avand in vedere ca masina a fost ingrijita si este destul de noua ...:-s..

    Ati mai intalnit asa ceva?
    Imi explica si mie cineva pentru ce is alea 3 pedale de sub volan ?

  • #2
    Mie imi pacane parasolarul dreapta... sa nu fie cumva ala?
    People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...

    Comment


    • #3
      Eu te sfatuiesc sa mergi la un service cu el.....Cei de acolo stiu mai bine ce ar putea avea.;)

      Comment


      • #4
        Trebuie desfacuta fata de usa si sa strangi putin suruburile de la macaraua geamului.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          eu am auzit ca ar mai putea fi si de la cablurile care trec prin usa ....acum nu iti ramane decat sa mergi la service ...go)

          Comment


          • #6
            poti sa te uiti si tu daca dai jos fata de usa ca nu este sigilata ,nu maiva duceti la service pt orice chestie numai daca este mai grava ,stati pe acolo aiurea
            "cromul este placerea mea"
            "cui nu-i place , valea"

            Comment


            • #7
              a pai eu ce sa mai zic de pacanitul ala .. in mers .. mie mi se aude si pe drum drept. . si culmea am avut un accident cu masina mi`a intrat cineva in portiera dreapta cu alta masina am schimbat`o la service la ei la renault si se pare ca dupa o saptamana a inceput sa mi se auda pacanitul .. eu nu stiu de masina sunt multumit ( cat de cat ) dar de preturile .. extra care le tot baga la piese ... prea aiurea adika cu banii care ii tot investesti pentru ca piesele dupa un anumit timp cedeaza ( la mine masina logan 1.4 laureate + aer conditionat are 3 ani de zile .. si mi-a cedat o dioda din alternator .. m`am dus la ei la service si cika 17 milioane + mana de lucru imi iau sa mi`l schimbe si culmea ca masina e iesita din garantie de 3 zile a pai sa fiu nebun sa dau banii astia .. mai bine caut un alternator la mana a doua sau o punte de diode si ma duc la un service si toata treaba m`ar costa 7 mil . )
              Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

              Comment


              • #8
                pai eu ce zic ,platesti niste bani degeaba daca poti sa le faci si tu ,da-ti oameni buni jos fata de usa si miscati pe acolo si vedeti cauza nu este greu si te costa mai ieftin decat la service
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #9
                  a pai cand ma uit la ce preturi au eu am inceput sa ma indoiesc de renault adika prea scump .. acum nush se aud vorbe ca la anu vor sa lanseze alta dacie .. cine stie cati bani cine stie ... cati bani or costa piesele .. dar eu unu nu ma mai arunc aiurea ... pentru ca sunt total nemultumit de preturile care le au .
                  Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                  Comment


                  • #10
                    am sa desfac fata de usa , si am sa verific ce suna acolo...nu cred ca are rost sa fac 90 de km pana la service daca nu e ceva grav..
                    Imi explica si mie cineva pentru ce is alea 3 pedale de sub volan ?

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by timerobber
                      am sa desfac fata de usa , si am sa verific ce suna acolo...nu cred ca are rost sa fac 90 de km pana la service daca nu e ceva grav..
                      Asa departe stai de service?Eu stau cam la 2.5 km

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Beleaua
                        a pai eu ce sa mai zic de pacanitul ala .. in mers .. mie mi se aude si pe drum drept. . si culmea am avut un accident cu masina mi`a intrat cineva in portiera dreapta cu alta masina am schimbat`o la service la ei la renault si se pare ca dupa o saptamana a inceput sa mi se auda pacanitul ..
                        Si la tine tot de la macara e sigur, era desfacut un surub dinainte de accident si dupa accident ti-au montat-o pe usa noua dar n-au strans surubul.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Timp de 10 ani de cand are tata carnet....doar 1 singur accident acum 3 ani.....a intrat un bou in usa dreapta fata....
                          Asa ca daca o sa se auda si la a noastra zgomotu ala?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by [.....:::::G3G3:::::.....
                            Asa departe stai de service?Eu stau cam la 2.5 km
                            pai..mai exact la 45 , dar drumul dus intors face 90 de km ) , oricum masina cred ca nu mai e in garantie
                            Imi explica si mie cineva pentru ce is alea 3 pedale de sub volan ?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by timerobber
                              pai..mai exact la 45 , dar drumul dus intors face 90 de km ) , oricum masina cred ca nu mai e in garantie

                              Aham....La 45 km e ce-l mai apropiat dealer Dacia?

                              Foarte departe....
                              Last edited by andrei; 29 September 2007, 17:30.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google