Perete Despartitor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din fericire nu am masina decat de vreo 3 luni si dupa cum ziceam mai sus am deja niste cartoane si celebrul scotch. Ideea e sa il inlocuiesc cu ceva mai estetic. E destul de greu sa faci un sablon si sa tai un plastic; este foarte curbat in acel loc peretele.

    Comment


    • #17
      Daca este curbat , nu ar fi o problema prea mare , pentru ca daca iti confectionezi din plastic capacele , le poti modela la cald cu un feon (exclus deala casnic). Iar silicon , nu folosesti deasta ordinar sanitar ca nu face mare branza , iei ceva mai profesional , gasesti sigur prin Practiker .
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • #18
        Am sa incerc cu niste chit de montaj. Cred ca la ala te referi.

        Comment


        • #19
          Nu stiu cum este chitul de montaj. Dar este un silicon de la Sika , sub forma de salam, destinat pistoalelor pneumatice , cu ala daca lipesti ..... nu-l mai dai jos cu una cu doua.
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #20
            perete despartitor

            Daca reusesti sa-i faci ceva sa-mi zici si mie cum ... eu unu o sa incerc prima oara cu spuma poliuteranica. O sa decupez excesul de spuma, ii dau cu kit si apoi cu vopsea neagra! Bafta!
            sigpic

            Comment


            • #21
              Sincer ma indoiesc sa poti baga spuma acolo. Suprafata mare de acoperit (15x5 cm) si grosimea peretelui este de 3-4 mm. Nu vad cum poti baga spuma si apoi sa o tai asa subtire.

              Comment


              • #22
                Ti-ai astupat gaurile,men sau nu ai avut rezolvare si ai abandonat ideea.Cauta material insonorizant.Cu ala cred ca-ti rezolvi problema.Apropo,daca de nevoie va trebui sa duci niste oameni fiind mai multi in spatiu de incarcare.te-ai gandit la acest aspect,hai......cu respect

                Comment


                • #23
                  Domnu Mister , din ce stiu eu intr-o furgoneta nu ai voie sa "cari" oameni, daca te prinde politia ai cam incurcat-o.
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • #24
                    Ocazional o mai fac oamenii,domn-ule politist

                    Comment


                    • #25
                      Din lipsa de timp am amanat problema. Inca sunt ramas la carton si scotch.
                      Cat despre carat persoane s-a mai intamplat insa numai pe distante foarte scurte si numai offroad
                      Si nu va mai faceti atatea griji cu aerisirea. Pe langa usile laterale spate, in partea inferioara, sunt ditamai gaurile in podea care corespund cu exteriorul.
                      Last edited by adiya; 30 May 2009, 14:57.

                      Comment


                      • #26
                        Salut, daca te mai intereseaza aceasta modificare, ti-o pot face eu ... mi-am facut la van si e si util si estetic! bafta!

                        P.S: Defapt eu am inchis Toate Gaurile, nu mai e nici una neastupata

                        P.S2: Pentru carcotasi. Cum se mai aeriseste? Sub usile laterale din spate are niste gauri, ca si in podea care comunica cu exteriorul ...
                        Last edited by fuguletz; 10 March 2011, 17:27.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          eu sincer, am dat jos cele 2 plasticuri despartitoare din spatele scaunelor din 2 motive.
                          1. Tragea curentul foarte tare de ma umfla durerea de cap si de masele
                          2. Nu stateam lejer la condus.
                          Gaurile de unde venea curentul le-am astupat cu niste dopuri si cu silicon sanitar.
                          se afla chiar dupa scaune unde are 2 gauri de scurgere a apei din duba. cum nu transport peste sau lichide care curg, nu i-si au rostul.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google