Logan Pick Up Tuning

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Pick Up Tuning

    Salutare tuturor!Sunt nou pe forum si nu am mai postat niciodata si nici nu stiu daca este bine unde am postat acest topic.....ce sa mai.....vrau sa cumpar un pick up nou si sa il tunez(schimbt motor,tobe,frane...tot)imi place mult designul si vreau sa il las cat mai stoc(eventual sa schimb jantele)...as vrea sa pun un 4x4(dar cand e decuplat sa traga spatele)...un sistem audio si multe altele...dar exteriorul sa fie cat mai stock(eventual un body kit)....nu conteaza suma de bani si atept pareri si sfaturi in privinta acestui proiect si dak se merita....
    prima data ma gandisem sa iau un pick up gen hilux,navara sau ranger..GO GO GO

    STIMA



    REMUS

    daca as alege noul hilux nu ar mai fi nevoie sa schimb motorul si sa bag 4x4 pt ca are
    Last edited by remy44; 10 June 2010, 12:41. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    buletinu , cand ziceai ca ti-l iei???

    sigpic

    Comment


    • #3
      ))
      De unde apareti toti ma?

      Comment


      • #4
        iti recomand o tatra 6x6 si mai vrea auzi tu un 4x4 iar cand e decuplat sa traga spatele, ma tu vrei sa dai cerce cu pickup ul ? blocant nu vrei ?
        acum am vazut locatia, in Valcea erau oameni seriosi din ce cunosc eu .

        Comment


        • #5
          sper ca sunteti mandri de raspunsurile voastre.

          Comment


          • #6
            chestia cu raspunsurile la misto sunt la moda, in special cand apar "tuneri" cu idei marete.
            remy44, sper ca te asteptai la asemenea replici din partea scepticilor?!!
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #7
              exista tractiune spate activa si tractiune quattro electronica pe buton? ce diferential are masina aia? :-?
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                pai cum sa-i raspun cand limbaju e mirk si visele denota inceputu pubertatii asa postam si eu la 14 ani cand am descoperit forumurile auto , bine eu eram mai pesimist visam la un matiz rosu cu 2 dungi negre. daca era cu adevarat un om care stia ce vrea si se pricepe . nu incepea cu dastea schimb motor schimb frane pun 4x4 da vreau stock aspectu exterior poate doar jante dar stock sa fie dar si body-kit dar stock sa fie...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Eu cautam sfaturi si pareri nu vorbe aruncate din vant.OK.Credeam ca sunteti de treaba si ma ajutati pt a-mi realiza visul.Stiu ca e un pic cam razna,dar asta e visul meu.
                  Apropo de varsta....buletinul l-am luat acum 11 ani daca te intereseaza(sonykel)
                  Oricum nu mai conteaza...multumesc celor care nu au loat visul meu in batjocura.




                  Cu stima,
                  REMUS
                  Last edited by remy44; 10 June 2010, 13:49.

                  Comment


                  • #10
                    Da chiar ca forumul asta a inceput sa devina deja numai pentru bascalie.poate baiatu chiar are bani si vrea sa faca ce isi doreste. ce trebe imediat sa luati la batjocura? bine ca alora care intreaba ce lichid de spalare sa puna la masina ii puteti spune de parca ar avea asa mare importanta si pe el il luati la misto.daca a facut threadul asta doara asa de florile marului sa se de-a zmeu atunci sa-i fie rusine.
                    Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                    Comment


                    • #11
                      nu poti sa ai asa vis .
                      daca spui ca ai varsta aia pai demonstreaza nu veni cu idei foarte putin realizabile.
                      uite eu imi cer scuze ca te-am tratat ca pe un neserios , dar sunt lucruri care se bat cap in cap...
                      - logan pick up , 4x4 ? 4x4 ca sa faci ce cu el ? a bun , ai nevoie de offroad, ok dar atunci pentru ce jante si body kit?

                      etc

                      a aparut dusterul intre timp, orienteaza-te spre ceva 4x4 by default.

                      Comment


                      • #12
                        remy44 nu vad de ce vrei 4x4 . Eu personal as merge pe un pic-uk de 85cp (diesel) si as modifica motorul + multe altele , pe partea de mecanica ai de unde sa te inspiri (vgroza , bbi ) mai este si golanu cu motor de 2l de pe laguna (razvanypro). Ce am observat la pick-up , partea de fata a ramas aceeasi cu cea de la ph1(grila este restilizata , are emblema noua) si poti pune partea fata de la ph2 (faruri,bara etc...) . Poti sa o faci clean look (scoti embleme , bandourile ) si alte prostioare ... Totul depinde de tine si de gusturile tale.

                        Comment


                        • #13
                          eu ma refeream la un body kit putin vizibil;adica alte bari si praguri,dar nu sa bata la ochi deoarece nu vreau neaparat un tuning exterior.
                          Vreau 4x4 pt stabilitati si pt offroad.
                          Am uitat sa precizez ca vreau sa transport atv sau biciclete(atv nu am inca,dar am cateva biciclete deoarece ciclismul e una din pasiunile mele).Vreau sa si merg la munte dar nu sa abuzez de offroad.
                          Vroiam 4x4 cu tractiune spate principala deoarece imi cam plac cerculetele cum a zis si dennis(pt asta am uitat sa pecizez si o suspensie sport dar nu prea coborata)



                          STIMA

                          Comment


                          • #14
                            ca sa pui 4x4 pe el nu ai cum...trebuie sa modifici tot trenu de rulare deci a picat din start chestia asta...restu is realizabile

                            Comment


                            • #15
                              ok cade 4x4....ce motor s-ar potrivi pe logan pick up(in afara de al lui razvanypro)....poate ceva mai puteric,dar trebuie schimbate si franele,probabil trebuie intarit sasiul...astept pareri si sfaturi



                              STIMA

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google