Consum Logan Van

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum Logan Van

    Ce consum are un van ,indiferent de motorizare?
    al meu are motor de 1.4+gpl ,consumul dupa 20000 km pe gpl este de 9.6 l
    acest consum este mixt (50% in oras) ,incarcatura aprox.400-500 kg.
    va rog sa postati doar cei care folosesc un van .Multumesc

  • #2
    Nici un posesor de van?

    Comment


    • #3
      Consumul afisat de CB e pentru benzina, chiar daca mergi pe GPL.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Consumul a reiesit din bonurile de carburant. Nu am cb

        Comment


        • #5
          Vreau sa aflu consumul la dci sau 1.6 in aceleasi conditii de exploatare,dar vad ca nu prea sunt utilizatori de van pe acest forum.

          Comment


          • #6
            Salut, conduc un van de ceva timp, si consumul ar fi 5,6 - 6% facut iarna (mixt, incarcat). Consumul e f bun si eu sunt multumit de masina, ce sa spun, nici nu o calc f tare, ca sa apara un consum mare!

            Comment


            • #7
              consum VAN

              Acum depinde de genul fiecaruia de condus! daca mergi regulamentar in bucuresti(ceea ce nu prea poti ca sunt cozi care nu se mai termina, noaptea poti dar sigur nu vrei dupa chinul din ziua) ... in oras ceva gen 7% cu trafic si putin calcata din cand in cand(are aprox 30.000km), iar inafara ceva gen 4%-5%... iar dupa 140(maxim 250kg fiind sofer, pasager, bagaje) iti ia si 8%! bafta!
              sigpic

              Comment


              • #8
                consum

                Pai uite noi avem un logan van la firma si consuma 6,3 mixt,250km facuti afara si 60 in oras pe distributie,are momentan 280 000km,face seara de seara Galati-Savinesti,pleaca gol si vine plin cam cu 700kg

                Comment


                • #9
                  6,5 bucuresti-bran(brasov) ancarcat an limita bunului simt,retur idem
                  Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                  Comment


                  • #10
                    Van 1,5 dci

                    Noi avem un Logan Van la servici,face zilnic cam 550km,500km facuti in afara orasului,viteza medie 100km/h,mers incarcat 700kg doar 250km,consumul este de 6,3l/100km si are in bord 295 000 km,super motor,masina este din august 2007

                    Comment


                    • #11
                      loganul meu, 7 locuri (niciodata ocupate), 1.5 dci 85 cp consuma 6.1 in oras si cam 4.5-5 in afara si cam alergat
                      nimeni nu moare virgin, viata ne .... pe toti
                      mazda 3 / logan 1.5 dc

                      Comment


                      • #12
                        salut. avem van 1.4 benzina, 45.000km, cumparat second. Consumul mixt int\registrat este de 8.5% (plin/plin), masina incarcata bine (la dus)... I-am calculat si un consum urban pe vreo 80 de km in Craiova si rezultatul a fost de 9.6% (gol)

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by kempes View Post
                          Ce consum are un van ,indiferent de motorizare?
                          al meu are motor de 1.4+gpl ,consumul dupa 20000 km pe gpl este de 9.6 l
                          acest consum este mixt (50% in oras) ,incarcatura aprox.400-500 kg.
                          va rog sa postati doar cei care folosesc un van .Multumesc
                          nu stiu daca e in aceeasi categorie, dar postez oricum! am un van dci 1.5 (eur5), varianta de 75cai. o am din ianuarie, de noua.. pana acuma am parcurs 5500km cu ea, si am urmatoarele statistici:

                          1000km, extraurban, condus lejer fara accelerari bruste (90-100kmh) - 4.7l/100km
                          1500km, extraurban, condus mixt (90-140kmh) - 5.5l/100km
                          2500km, urban, (40-80kmh) - 6.9l/100km

                          Comment


                          • #14
                            6% vara , incarcat cu 1 palet cafea (340kg) + 200kg zahar. exterior , mers legal ..altfel nici nu ai cum .
                            gol am scos si consum de 3,6% .
                            in oras , 100-150kg marfa , 6,5% maxim cand e aglomerat.(galati,braila,tulcea,constanta)
                            1.dci 70cp(68 de fapt) euro4.

                            am un caddy model nou acum , 1.6 90cp tdi , euro5 si consuma mai mult in oras 7-7,2% (atat are afisat consum mediu pe 1700km, masina este noua). in exterior insa caddy consuma mai putin , de ex la 120km/h are 2200ture si 4,7% consumul . loganul ia 1L in plus la 120km/h , in oras mai putin. am facut o paranteza ca sa subliniez ca 1.5dci este un motor extrem de economic in oras dar dc ai depasit 100km/h in exterior incepe sa consume si el.

                            Comment


                            • #15
                              9,6 pentru un van si cu motor de 1,4+gpl plus ceva incarcatura e foarte bun mie imi lua numa benzina 9.5 cateodata bn in oras.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google