Punte Diode Alternator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Punte Diode Alternator

    Pentru cine a prajit o punte de diode de la alternator (baterie pusa invers spre exemplu), aceasta se poate gasi undeva pe soseaua Baicului. Daca cineva este interesat, dau mai multe detalii. Nu am initiat acest topic pentru a face reclama ci pentru a putea ajuta si pe altii aflati in situatia mea. Am cautat la toate magazinele de electronice si de piese auto dar fara succes, iar pe net am gasit informatii nu foarte folositoare. Cei care repara motoare, (am incercat la 2 service-uri de motoare), mi-au cerut intre 300 si 600 RON. Puntea se poate gasi la cei care aduc piese importate dar suma ceruta a fost de la 280 RON in sus. Puntea avea pretul de lista de 200 RON, dar daca incerci sa negociezi o poti scoate si mai ieftin. Precizez ca nu e o chinezarie sau ceva de genu, ci este fabricata in Anglia si este lucrata exceptional, as putea spune ca mai bine ca cea originala. Montarea si demontarea este foarte simpla. Recomand si cositorirea contactelor pentru un contact cat mai bun, pentru ca pe acolo trec curenti destul de mari.
    Numai bine

  • #2
    pentur logan 1.4 an 2009 se gasesc si separate acestea ?

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google