Accesorii Logan 1.4MPI, 1.6MPI, 1.5DCI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca stai dupa cei de la service ...... si un bec trebuie sa il schimbi tot la ei ........io zic sa le pui dar sa le pui cu grija fara sa tai ceva fire de la ei de pe acolo ...doar dak demontezi ceva fire s-ar pute sa comenteze ....bafta
    sigpic

    Comment


    • pt aer conditionat si servo iti recomand direct alta masina... sau mai bine zis trebuia sa alegi din prima alta varianta de echipare.
      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

      Comment


      • Originally posted by cosu_1.5dci View Post
        ...............ma intereseaza sa cumpar....servo directie,aer conditionat...sistem geamuri electrice fatza /spate.......1 airbag pasager
        3500 de euro, aproximativ. Cu tot cu manopera.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Originally posted by cosu_1.5dci View Post
          ..................

          ...............ma intereseaza sa cumpar....servo directie,aer conditionat...sistem geamuri electrice fatza /spate.......1 airbag pasager........si chiar conteaza asa mult dacami pierd garantia pe partea electrica a masini?????
          .............
          De ce nu te-ai gandit sa cumperi masina cu optionalele de care spui de la bun inceput? Nu o sa reusesti sa pui toate cele pe ea, costa foarte mult si nu se merita.

          Comment


          • Sa va intreb si eu care stiti,...daca cumpar un Logan Diesel ABS+ si dupa 6luni sa zicem vreau sa-i pun aer conditionat sau airbaguri laterale (acestea fiind optionale la ABS+)...pot sa le pun fara sa afecteze garantia masinii...??
            passion 1.5 DCi

            Comment


            • nu-ti va pune nimeni airbaguri laterale dupa ce ai cumparat masina, mai ales ca tu ai avut posibilitatea sa iei masina cu airbagurile ca si optionale. am vrut si eu, mi-au zis de la dacia vocea clientului si service ca nu se poate, pt ca e prea scumpa operatiunea. si nu o va face nici un service din reteau lor autorizata.
              aer conditionat , la fel, nu cred ca vei gasi service care sa ti-l puna, mai ales ca nu se merita. costul e undeva peste 1000 de euro; presupune scoaterea motorului si schimbari majore la instalatia de racire...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • ABS, AC si airbag-uri nu se monteaza pe masina dupa ce a fost vanduta la client.


                Buna ziua,

                Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.
                Cu privire la dorinta dumneavoastra de a monta pe autoturismul detinut airbag-uri laterale, va comunicam faptul ca acestea nu pot fi montate pe autoturism, ulterior procesului de achizitionare a vehiculului, din motivul ca aceasta operatie reprezinta un proces tehnologic complex si se recomanda a fi efectuat numai pe liniile de prim montaj ale producatorului.
                Unitatile service autorizate Dacia nu sunt abilitate de catre producator pentru genul acesta de montaj.
                In concluzie, pentru aceste repere se poate opta numai in momentul in care se lanseaza comanda in fabricatie catre producator.
                Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul
                www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.

                Cu stima,
                Analist Servicii Client,
                Angelica Necsulescu

                Comment


                • ?

                  Originally posted by andrei View Post
                  Autocolantele de pe stalpii Prestige-ului nu sunt trecute ca facand parte din masina, deci nu gasesc codul. Toate cotierele sunt la fel, codul cotierei este 6001998148. Buton cu impuls nu ti-as recomanda sa iei de la dealer, si nici codul nu-l am, dar o sa te socheze pretul, 6 milioane un buton. In targ e 55 ron unul.
                  ANDREI AM SI EU CATEVA INTREBARI LA TINE : 1)butoanele cu impuls pot fii montate la ambele geamuri din fata??? 2)se mai gasesc butoane cu impuls in vitan de examplu? Si cum se procedeaza: se schimba pur si simplu vechiul buton de actionare al geamului electric si atat???
                  Merci anticipat.
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • Butoane cu impuls se pot pune pe ambele geamuri, dar nu mai se gasesc, nicaieri. Doar daca iti vinde cineva unul de pe masina. De vreo 2 ani nu se mai produc.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Uite ce am gasit eu, o schema de conectare a mufelor la RadioCASS si CD de pe Logan. Ma intreb oare se poate folosi telecomanda Blaupunkt RC10 pe masina? In schema zice ca da. A facut cineva asa ceva?
                      Attached Files

                      Comment


                      • Stiu ca au pus vreo 2 oameni de pe forum si merge.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Care vinzi mah nene un buton cu impulssssssss??????
                          sigpic
                          The MVP

                          Comment


                          • Buna
                            Nu ma ajutati si pe mine cu niste preturi pentru un Logan 1.6, 16V benzina
                            Mi-ar trebui urmatoarele:
                            capota
                            inchizator capota
                            traversa superioara
                            jug motor
                            radiator clima
                            radiator racire
                            faruri
                            intaritura bara
                            filtru aer
                            electroventil
                            tampoane motor
                            sonde lambda
                            si nu aveti cumva o schita la sistemul de clima? ...deoarece mi s-au dus o gramada de furtune si nu le pot identifica....

                            Cu multumiri

                            Si am uitat...ce trebuie schimbat in cazul in care mi-ai iesit airbag-urile?

                            Merci,
                            Dan
                            Last edited by andrei; 27 March 2008, 20:52.

                            Comment


                            • Pai trebuie airbaguri noi si calculatorul de airbag parca. avea cineva pe forum pe aici. cauta silviu_79 si vb cu el.
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • Ti-am pus preturile pe threadul cu coduri si preturi piese de schimb.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google