Cotiera Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cotiera Logan

    Salut,

    Adresez intrebarile celor care au deja o cotiera montata (si sunt amabili sa imi raspunda ).

    1. Cat de incomoda (daca este incomoda) este utilizarea franei de mana cu cotiera? Intreb deoarece utilizez frana de mana destul de des mai ales in trafic la semafor in panta.
    2. E adevarat ca trebuie sa dai gauri cu burghiul sa poti monta cotiera? (cam asa am observat in topicul sticky pentru montarea acestuia).
    3. Spatiul pentru scrumiera mobila in spate e completa ocupata?

    Ms anticipat.

  • #2
    nu am pe a mea, dar merg uneori cu una care are
    si eu, ca si tine folosesc frecvent frana de mana, mai putin la semafoare
    vezi aici toata operatiunea de montare
    nu stiu cat ar incurca suportul de scrumiera din spate, deoarece, asa cum am mai zis, masina de care iti spun nu e a mea si are geamuri electrice spate, deci oricum locul e ocupat, dar cu asta te poate ajuta altcineva
    sigpic

    Comment


    • #3
      Salut.Eu am o cotiera pe a mea de cativa ani.In ce priveste franei de mana pot spune ca da, uitilizarea acesteia devine putin incomoda (dar foarte putin).Legat de gaurile care trebuiesc date cu burghiul este adevarat trebuiesc date acele gauri ca sa o poti monta, iar spatiul scrumierei din spate va fi destul de greu de utilizat pt ca practic cotiera va fi montata chiar deasupra spatiului de scrumiera.

      App am uitat sa mentionez ca, spatiul scrumierei nu va fi complet ocupat.Va fi doar destul de incomod de folosit, pt k cotiera se monteaza pe un suport si va fi deasupra spatiului pentru scrumiera, ceea ce va face accesul la acel spatiu putin mai dificil.Sper sa fi fost destul de explicit, iar in cazul in care te hotarasti sa mntezi cotiera, multa bafta.
      Last edited by seandru80; 23 August 2011, 15:24. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        pe mine parca ma deranjeaza un pic mai mult cuplarea/decuplarea centurii de siguranta decat folosirea franei de mana.
        ... dar se compenseaza totul cu comoditatea care ti-o ofera cotiera in timpul condusului.

        Comment


        • #5
          Deranjanta nu prea este la actionarea franei de mana...dar asta daca este pozitionata corespunzator. Putin mai incomoda este la cuplarea centurii de siguranta. In rest...isi merita banii...atat ca design cat si ca ergonomie
          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

          Comment


          • #6
            Poi daca vrei sa folosesti frana de mana si ai cotiera Auto-Speed copie fidela dupa cea originala.. poti sa o rabatezi in 2 timpi si 3 miscari.Pt centuri eu la fel fac o rabatez pe spate ! (mai mult pt tata ca eu ma descurc).O am de aproape 5 luni pe masina si condusul fara sa te sprijini pe ea parca nu mai e condus pt tata care conduce mai mult.La mine find lipsa de permis ).

            Comment


            • #7
              Nu este deloc incomoda, ofera un confort sporit...doar incepatorii ar trebui sa foloseasca frana de mana frecvent..in plus se poate rabata cotiera :d

              Comment


              • #8
                Originally posted by Champion View Post
                doar incepatorii ar trebui sa foloseasca frana de mana frecvent.. :d
                offtopic: nu sunt de acord.
                frana de mana trebuie trasa cat mai frecvent, eu o trag uneori si cand sunt la semafor, astfel se evita griparea si implicit blocarea uneori a cablului atunci cand e folosita foarte rar.
                parerea, mea, poate gresesc, nu vreau sa intru in polemici.

                on: eu am cotiera autospeed si este identica cu cea originala armster si am dat 50 lei pe ea. foarte multumit.

                bafta.

                Comment


                • #9
                  Si a mea este ceva in genul uneia originale...doar ca-i mai mica. In rest...se rabateaza si toate cele...si odata rabatata devine mult mai lejer de cuplat centura de siguranta. Dar se mai chinuie omul si fara sa rabateze...lenea e mare )
                  Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                  Comment


                  • #10
                    Se continua aici.
                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google