Fulie Alternator Si Curea Accesorii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fulie Alternator Si Curea Accesorii

    are careva de vanzare fulie alternator si cureaua de la accesorii + role la un pret mai bun ? a inceput sa faca urat rau si imi e sa nu ma lase in drum

  • #2
    crezi ca daca dai 100roni pe niste piese spalate si siliconate te tin mai mult ca cele de la magazin?

    Comment


    • #3
      ia-ti una noua si de origine ca sa nu ajungi sa postezi ca ai cine stie ce probleme. Si din ce am vazut pana acum mare atentie la cine si cum face treaba.succes

      Comment


      • #4
        mersi , am cumparat unele noi , 180 lei fulia alternator , 80 lei cureaua , insa nu am gasit role si ma grabeam sa plec la mare asa ca le las pentru data viitoare , iar cureaua trebui aranjata ca "baietii" probabil se grabeau si ei si nu au pus bine cureaua , pe pompa de apa parca , este pusa pe mijlocul fuliei si se vede ca sta intr`o parte . masina are 120000 km din 2005 si pana acum nu am avut probleme cu ea .. in afara de vopsea ( rosu passion ) :|

        Comment


        • #5
          Trebuie cat mai urgent sa pui cureaua bine ca altfel ar putea sa apara probleme!!!! si la fel si pompa de apa. de asta am spus mare grija la cei ce fac treaba!!

          Comment


          • #6
            N-are treaba cureaua de accesorii cu pompa e apa.
            Presupun ca ai masina cu ac (dupa pluralul de la role), in cazul asta dintele interior al tuturor fuliilor trebuie sa ramana liber. Daca nu ai ac trebuie sa ramana liber dintele exterior.
            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

            Comment


            • #7
              nGd cat de urat face a ta ca sa stiu si eu an ce stadiu ma aflu ca urmeaza si la mine schimbul apropo piesele cam scumpe de unde le ai luat macar originale sa fie mi e mi a cerut dacia pe ele 1050 roni si mai ancolo erau mai ieftine adik 400 roni aceiasi marfa hmmm anclusiv cureaua

              Comment


              • #8
                am 60000 km si am avut de 2 ori probleme cu fulia de la alternator. prima data am schimbato in februarie 2011 (48000 km) iar acum la exact 1 an sa stricat din nou. am dat 250 ron pe ea (originala) si ma tinut un an. acuma cred k o sa cumpar una la 80 ron poate ma tine mai mult

                Comment


                • #9
                  Nu e deloc normal sa schimbi o fulie intr-un interval asa de mic. Vezi cauzele pentru care s-a dus asa repede, altfel o sa fii un client permanent al comerciantilor de piese auto.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by nGd. View Post
                    ...........i nu au pus bine cureaua ,.............. este pusa pe mijlocul fuliei si se vede ca sta intr`o parte . .............................. ( rosu passion ) :|
                    Ce sta intr-o parte....? Fulia??? Cureaua cum dracu sa stea intr-o parte?
                    Fa o poza.
                    Dar nu la rosu passion, la cureaua de accesorii si fulie.

                    Comment


                    • #11
                      Problema de gen am avut si eu in iarna 2009 incepuse sa scartaie cureaua iar intr-o seara masina mergand la ralanti cureaua s-a despicat pe lung rezultatul fiind 2 curele de latime mai mica.Am fost la Dacia s-au uitat pe la role si mi-au zis ca una din fulii e posibil sa fie descentrata dar nu imi pot zice exact care dintre ele,am zis ok le schimbam pe toate ca sa fie treaba buna.Mi-au schimbat toate fuliile inclusiv rola de atunci o perioada nu am mai avut probleme insa din vara lui 2011 cureaua a inceput sa scartaie iar,m-am uitat pe la fulii iar 2 dinti de la fulia de la arbore,1 de la pompa de servo si unu de la compresorul de AC sunt liberi iar marginea stanga a curelei prezinta cv uzura e normal asa?Am zis ca o sa le fac o vizita celor de la Dacia sa vad ce spun.
                      sigpic

                      IL 1 3 MIU

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google