Ce Piesa Este?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Piesa Este?

    Salut,

    Am un Logan Ambiance fabricat in 2006. Asta daca are importanta.
    Am o rugaminte. Imi poate spune cineva ce piesa sau ce bucata de piesa este cea din imaginile atasate? Spun "bucata" deoarece pare a avea o ramasita de spartura. Am facut 2 poze cu detaliu unde pare a fi spartura. (IMG118 si IMG119)
    Am gasit-o cazuta sub cureaua de la alternator.
    Daca stie cineva ce este si cum pot sa o montez la locul ei (asta daca mai poate fi montata si nu e sparta dintr-un ansamblu mai mare) ii multumesc aticipat.
    In alta ordine de idei, exista niste piese de plastic ca niste saibe mai mari cu care se prinde bara din fata de caroserie. De unde le pot procura?

    Multumiri anticipate,
    Marius
    Attached Files

  • #2
    Din ce vad in poze este deflectorul de aer din bara ( sub nr de inmatriculare ) . Se poate monta la loc .
    sigpic

    Comment


    • #3
      asa cred si eu ca e deflectorul de aer...in partea de jos a barei fata este o gril amica sub numarul de inmatriculare acea grila are in partile laterale aceste doua deflectoare ce dirijeaza aerul catre radiator. verifica daca le ai pe amandoua la locul lor
      Attached Files
      My ride

      Comment


      • #4
        nu dirijeaza aerul spre frana ? da , sub numar , pe laterale vine pusa
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #5
          De ce sa dirijeze aerul spre frana???
          Ai cumva lamborghini aventador???
          Doar la masinile sport sunt fante de aer speciale pt a raci discurile de frana.

          Comment


          • #6
            da asta este deflector aer catre radiator. nu ai nici o problema daca nu poti sa-l montezi la loc

            Comment


            • #7
              Nytro , nu stiu sigur, dar din logica mea , si franele trebuie sa primeasca nitel aer, nu crezi ? nu stiu exact daca-i pentru asta, dar eu am reusit sa scot abur/fum din placute la un logan cu abs
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #8
                Multumesc pentru promptitudine.
                Asa e, este deflectorul de aer. Dar este spart in partea de sus. O sa il prind cu un surub de caroserie. Este o gaura in zona. Noroc ca clemele sunt in stare buna.
                Asta mi se trage de la un caine.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google