Deflectoare Aer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deflectoare Aer

    Cum se monteaza deflectoarele de aer?
    Daca le demontez dupa un timp raman urme?

  • #2
    si eu as vrea sa montez, dar nu gasesc la un pret convenabil. 2 macar mi-ar trebui.

    Auzi, daca ai geamuri ionizate cum am eu, e mai greu ca risti sa le zgarii.
    Cele cu cleme de plastic sau care se lipesc sunt bune, dar sunt scumpe.

    Comment


    • #3
      am avut eu si le-am dat jos, cele care intra in cheder cu cleme, zgarie geamu , iar daca ai geamuri electrice iti forteaza macaraua
      sigpic
      Experienta in asigurari de peste 5 ani.

      Comment


      • #4
        Originally posted by VlaD2803 View Post
        si eu as vrea sa montez, dar nu gasesc la un pret convenabil. 2 macar mi-ar trebui.

        Auzi, daca ai geamuri ionizate cum am eu, e mai greu ca risti sa le zgarii.
        Cele cu cleme de plastic sau care se lipesc sunt bune, dar sunt scumpe.
        gasesti aici,sper sa nu fie problema pentru reclama,okazii.ro

        Comment


        • #5
          Originally posted by reptila View Post
          am avut eu si le-am dat jos, cele care intra in cheder cu cleme, zgarie geamu , iar daca ai geamuri electrice iti forteaza macaraua
          il aprob pe coleg...am avut si eu acele deflectoare si le-am dat jos din 3 motive:
          1) nu se monta ermetic si cand ma duceam la spalatorie udam tot prin masina
          2) cand trecea un tir pe langa mine parca treceau batalioanele romane carpati asa zgomot faceau
          3) zgariau geamul
          Daca chiar vrei ia-ti unele care se aplica pe dinafara fara acele cleme care se baga in cheder si sunt unele mai finute nu asa butucanoase....dar parerea mea este ca dai bani aiurea pe ele

          Comment


          • #6
            Am avut la primul Logan,mi-au zgariat geamurile.Cu timpul clemele vor iesi din cheder...Daca ai geamuri electrice e cam problematic.Un mic avantaj e acela ca poti tine geamurile intredeschise in parcare,sau pe timp de ploaie,pt cei care nu au a.c.
            In concluzie,nu mi-as mai pune asa ceva nici sa ma plateasca cineva.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              Originally posted by cata89ro2000 View Post
              1) nu se monta ermetic si cand ma duceam la spalatorie udam tot prin masina
              asta pentru ca nu le-ai montat tu bine. eu nu am patit asta. nici distantierele de plastic nu mi-au iesit.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                Exista si cu distantiere de fier, dar sunt 150 RON. Eu am dastea cu distantiere de plastic la 25 RON si in afara faptului ca trebuie sa tin geamurile curate mereu sa nu se zgarie nu au nici o pb. La spalatorie baga jetu` printre ele si geam si nu intra gram de apa, nu trepideaza, nu fac zgomot, stau fixe fixe! Despre alea care se lipesc nu stiu daca rezista la viteze mari, poate ne zice cineva care are.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google