Cele Mai Bune Piese Aftermarket

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cele Mai Bune Piese Aftermarket

    Astazi am schimbat un cap de bara. Baietii de la service din oras (nu service-ul Dacia-Renault) mi-au zis ca cele mai bune piese aftermarket sunt

    bun - MOOG
    mai bun - SIDEM
    cel mai bun - TRW

    Eu nu am nici cea mai mica idee.
    Vreau sa stiu ca pe viitor daca pun o piesa, atunci sa tina mai mult.
    Astept parerile voastre.

  • #2
    TRW sunt ok. Sunt folosite si ca'' originale'' in ambalaj cu dacia...
    MY CLA

    Comment


    • #3
      in niciun caz trw nu e cel mai bun... lemforder e cu mult peste el si are printre cele mai bune piese , urmeaza moog, swag, trw (astea sunt aproape la fel) etc..mai nou cele de uzina vin cu lemforder...
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • #4
        Asta e afirmatie gratuita.
        Depinde la ce repere te referi, lemforder nu sta cel mai bine la toate capitolele, la fel ca TRW.

        Moog nu cred ca e peste TRW la capitolul elemente directie, e doar o parere.

        E greu sa spui care e mai bun atata timp cat nu ai testat pe propriul utilaj piesele respective.
        Din auzite si din comentariile individuale nu se poate face un clasament.

        Lemforder si TRW sunt buni la bucsaraie/directie, cam asta e ideea.

        Comment


        • #5
          am avut cap de bara trw care a tinut aprox 2 luni si dupa am pus lemforder si merg cu el de vreun an si nu am nici cea mai mica problema, de aia zic, dupa parerea mea, ca sunt mai bune...
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • #6
            in principiu cat dai atata face. (exceptand preturile de reprezentanta)

            Comment


            • #7
              Originally posted by popavlm View Post
              am avut cap de bara trw care a tinut aprox 2 luni si dupa am pus lemforder si merg cu el de vreun an si nu am nici cea mai mica problema, de aia zic, dupa parerea mea, ca sunt mai bune...
              Bagi mana in foc ca TRW-ul ala nu era contrafacut?

              Eu am avut din fabrica la pivoti TRW, am schimbat la 95000 (pe stanga) resp 100000 km (pe dreapta) am pus tot TRW si dupa 16000 nici un semn de oboseala.

              La Mercedes (w124) acum 3 ani am pus capeti de ara si pivoti TRW, dupa 50000 km absolut nici o problema.

              La prietenul meu i-am spus sa ia capeti de bara Lemforder, dupa 20000 km absolut nici o problema (ii picasera la ~55000 km ambii)

              Comment


              • #8
                Cu trw din fabrica am mers 170000 km.

                Comment


                • #9
                  Am 240 000 cu capete de bara Lemforder, dar pe audi b4. Trw pentru logan este facatura daca-l iei din magazin cu piese de dacia. Daca il iei din magazin de auto universal vei plati aproape dublu si vei avea surprize legate de textura, culoare si prezenta surubului cel tine strans pe portfuzeta. Cu lemforder am avut ocazia sa sa fiu dezamagit cand am comandat doua repere identice si unul a venit made in china si pare era turnat in garaj de unul dintre noi.

                  Comment


                  • #10
                    Pana acum pot sa zic asa:

                    pivoti Moog - bun
                    bujii NGK V-line - bun
                    capete de bara Swag - nu pot evalua inca - le am de doar 5000 de km
                    Logan GPL 1.4

                    Comment


                    • #11
                      @i7r9i comerciantii de piese contrafacute exista pentru ca lumea inca vrea ce este mai ieftin chiar daca montarea si demontarea reperului stricat dupa o perioada scurta e mult mai scumpa decat alegerea de la inceput a unei piese bune.
                      Ma ocup de piese si ma lovesc in fiecare zi de cereri de piese originale si bune insa imediat preturile sunt comparate cu piata neagra iar clientul suspecteaza adaosuri foarte mari.
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • #12
                        am pus capete de bara TRW si dupa 5000km sunt praf, le-am luat din magazin si cred ca sunt contrafacute

                        Comment


                        • #13
                          Pai daca sunt contrafacute te mai miri?
                          I HAVE A !sigpic
                          fara linkuri externe in semnatura

                          Comment


                          • #14
                            Am capete de bara lemforder si bielete moog,dupa 15000 km nici o problema.
                            "light up the darkness" Bob Marley

                            Comment


                            • #15
                              Aia de la topoloveni nu vand si sub vreo marca a lor?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google