Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Si cand marketingul are si rol social ... cum se numeste?
    sigpic

    Comment


    • #62
      Originally posted by MyKe View Post
      De parca ale tale sunt toate originale.
      cand faci o afirmatie argumenteaz-o.

      Comment


      • #63
        Ne poate spune colegul planetara daca toate sunt originale.

        Marfa lui, pretul lui, sa spuna daca toate sunt originale sau nu.

        Comment


        • #64
          Originally posted by sorin1983 View Post
          cand faci o afirmatie argumenteaz-o.
          Intai sa ne spuna domnul planetara de unde procura piesele.

          Comment


          • #65
            Ce bine ar fi daca ar exista leac contra ofticii...
            "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

            Comment


            • #66
              Mai bine ati deschide ochii. Omul nu ne-ar fi impartasit "vasta experienta" daca nu comercializa la randu-i piese "de origine", nu credeti?

              Daca aveam un interes in treaba asta, nu ar fi trebuit sa am la randul meu magazin de piese? Naivi mai sunteti, va meritati soarta cu distributii rupte!

              Comment


              • #67
                De parca ale tale sunt toate originale.

                ma nea myke , ai luat ceva de la mine ca nu imi amintesc. sau am vreo reclamatie pe forum ca am dat vreo piesa contrafacuta.
                ca nu inteleg ,
                astept argumente,
                sau esti vreo clona a unui tepar.
                in caz ca nu stiai sunt interzise clonele.

                Comment


                • #68
                  Lasa-l colega ca unii vor sa mai faca cateva postari in plus...
                  "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                  Comment


                  • #69
                    Pentru a ne linisti puneti domnul MyKe poze cu piesele luate de la colegul planetara sa le vedem si noi, poate aveti dreptate. Sau poate sunt acri strugurii, cine stie. Dupa care hai sa revenim la diferentele dintre piesele originale si cele contrafacute.O zi buna tuturor.

                    Comment


                    • #70
                      Eu inchei aici, nu sunt clona nimanui, nu urmaresc sa fac posturi (deja a devenit un stereotip), sunt inscris pe forum de mult timp - pentru cine nu stie unde gaseste aceasta informatie, reamintesc: iulie 2008, la o luna dupa ce am ridicat Loganul tatalui de la dealer.
                      Mi s-a parut dubios ca deschide acest subiect fix un domn care vinde la randul lui piese de origine. Daca sunt singurul careia i s-a parut asta, imi cer scuze. Numai bine!
                      Last edited by MyKe; 17 September 2013, 10:44.

                      Comment


                      • #71
                        nici nu ma asteptam sa ai vreun argument solid.
                        esti pe langa subiect si cam atat.

                        Comment


                        • #72
                          Daca nu-mi exprim parerea, nu inseamna ca sunt pe langa subiect. Am ajutat oameni si cu achizitia unor masini, nu cred ca ma cunosti. In plus, chestiile astea costa (nu vorbesc strict de bani). Atat consilierea in cazul unei masini, cat si in cazul unor piese. Tu castigi prin reclama la topicul tau, "cunoscatorule"! Recunoaste ca n-aveai niciun motiv sa deschizi un astfel de subiect daca nu vindeai piese.

                          M-am gandit mai bine si am zis sa dau curs invitatiilor.

                          - pompa servo electrica - 1100 RON la tine, 1900 RON la daciashop, de unde asa diferenta? Nu-mi spune ca numai din adaos ca nu cred.
                          - cum e posibil ca un set de planetare DE ORIGINE sa coste mai putin (750 RON) decat un set de planetare "pe producator", si ala ieftin (810 RON - EAI Italia)?
                          - kit distributie 1,4 . 1,6 origine renault cod 7701477024 150 ron - inca un produs dubios de ieftin, nici Contitech nu se poate lauda cu un astfel de pret, oare de ce?
                          - kit accesorii 1,4 1,6 origine cod 7701477517 240 ron - La o cautare in TecDoc gasim o echivalenta la Gates, care ar trebui sa fie mai ieftina decat "origine". Culmea: costa 294 RON intr-un loc foarte ieftin (nu fac reclama, am si spus ca nu am niciun interes, iau doar drept referinta). Sa nu mai spun de SKF, care costa 420 RON. Ce prosti sunt astia de la SKF, produc piese scumpe, pe care nu le cumpara nimeni.
                          - termostat 1,5 dci origine renault cod 8200674368 85 ron - o bucata mare din plastic, asa-i? Calorstat (by Vernet) ni-l ofera cu 98 RON, dar vai! e mai ieftin "de origine".
                          - kit pompa servo frana cu abs origine renault cod 8200456127 320 ron - trec peste faptul ca TecDoc nu-mi recunoaste codurile furnizate pentru pompele tale, insa am gasit DOAR pompa centrala de frana la LPR cu 338 sau chiar 352 RON in alta parte. Cum de ai kit-ul format din pompa si tulumba la un pret atat de mic? SH nu are cum, reconditionat sper ca nici atat.

                          Mai vrei? Sa-mi spui daca sa continui aici sau pe topicul cu piese.
                          Last edited by MyKe; 17 September 2013, 11:54. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #73
                            ...

                            prietene esti pe langa subiect . si asemenea oameni nu am decat sa-i tratez cu indiferenta .

                            Comment


                            • #74
                              Mda, intrebarile lui myke sunt de bun simt, e bine ca totusi si planetara mai pune o poza doua cu ce e contrafacut.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by planetara View Post
                                prietene esti pe langa subiect . si asemenea oameni nu am decat sa-i tratez cu indiferenta .
                                Am adus argumente, nu asta cereai?
                                Cine e acum pe langa subiect?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google